11:47 30.01.2019

Кабмін порекомендує "Нафтогазу" забезпечити встановлення лічильників домогосподарствам за рахунок НАК

2 хв читати
Кабмін порекомендує "Нафтогазу" забезпечити встановлення лічильників домогосподарствам за рахунок НАК

Кабінет Міністрів України рекомендуватиме НАК "Нафтогаз України" забезпечити домогосподарства приладами обліку газу за рахунок держпідприємства, повідомив прем'єр-міністр Володомр Гройсман під час засідання в середу.

"У тому рішенні, яке ми сьогодні ухвалимо, буде рекомендація "Нафтогазу України" забезпечити всіх громадян України безкоштовними лічильниками", - сказав він.

За його словами, МЕРТ у фінансовому плані НАК передбачить відповідні кошти.

"Тоді ми точно знатимемо, хто скільки виробляє газу, куди постачає і скільки споживає... Я хочу, щоб у максимально стислі терміни, наскільки це можливо, в кожному домогосподарстві України був газовий лічильник за рахунок "Нафтогазу", а його витрати ми врахуємо в фінансовому плані", - сказав прем'єр.

Раніше НАК "Нафтогаз України" закликав побутових споживачів природного газу без лічильників, які масово отримують платежі, нараховані на підставі завищених норм споживання, направляти відповідні скарги на урядову гарячу лінію.

У НАК вважають, що наявність великої кількості звернень може посприяти оперативному ухваленню Кабінетом Міністрів документа, спрямованого на вирішення ситуації, що склалася навколо норм споживання.

Як повідомлялося, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду наприкінці листопада 2018 року скасував дію встановлених постановою Кабміну №203 (яку було прийнято з порушенням регламенту) норм споживання природного газу для побутових споживачів без лічильників. Замість них набули чинності попередні (встановлені постановою уряду №619 від 8 червня 1996 року в редакції від 1 жовтня 2014 року) завищені вдвічі-тричі норми.

Скасованою постановою норми споживання газу було встановлено на рівні 3,3 куб. м на одну людину для домогосподарств із газовою плитою і центральним гарячим водопостачанням (ЦГВ); 5,4 куб. м - із газовою плитою, без ЦГВ і водонагрівача; 10,5 куб. м - із газовою плитою та водонагрівачем. Постановою №619, що знову набула чинності, норми встановлено на рівні 9,8 куб. м, 18,3 куб. м та 23,6 куб. м на одну людину відповідно.

На підставі різниці між цими нормами клієнти облгаззбутів у грудні 2018 року почали отримувати платіжки з урахуванням заборгованості, що накопичилася за 30 місяців. Проте в облгазах заявили, що сума боргу, нарахована за період дії занижених, на їхню думку, норм була наведена виключно з інформативною метою та не підлягає сплаті. Водночас там наголосили, що подальші рахунки приходитимуть вже з урахуванням підвищених норм.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Стефанчук поки що скептично ставиться до економічного бронювання від мобілізації

Низка державних компаній хочуть стати корпораціями – Мінекономіки

Укрексімбанк здійснив зміни у правлінні

Зниження активності СЕС через щільну хмарність не дозволило зменшити час застосування обмежень е/е - "Укренерго"

ДП "Укрспирт" опинилося на межі банкрутства - Держаудитслужба

Потребу в додаткових військових витратах держбюджету-2024 оцінюють у $5 млрд - глава Мінфіну

Команда МВФ прибула в Україну напередодні початку 27 травня у Варшаві місії щодо 4-го перегляду програми EFF

Україна "коридорами солідарності" з 2022 р. експортувала понад 136 млн тонн товарів та імпортувала 52 млн тонн - ЄК

ЄБА просить надати бізнесу можливість самому відбирати критично важливих співробітників

Титанова "Велта" відчуває гостру нестачу кадрів аж до зупинки виробництва - СЕО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА