13:00 22.05.2019

Понад половина українців позитивно ставляться до створення ПЦУ та надання їй томосу - опитування КМІС

2 хв читати
Понад половина українців позитивно ставляться до створення ПЦУ та надання їй томосу - опитування КМІС

Понад 54% громадян України позитивно ставляться до створення Православної церкви України (ПЦУ) і до надання їй томосу, свідчать результати дослідження "Конфесійна структура населення України та створення Православної церкви України: травень 2019", проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

"54,2% респондентів ставляться позитивно до створення Православної церкви України (ПЦУ - ІФ) і до надання їй томосу. Ще 31,2% мають нейтральне ставлення. Негативно ставляться до цього - 10,9%. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання - 3,6%", - розповів заступник директора КМІС Антон Грушецький під час презентації результатів дослідження на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Серед респондентів, які позитивно або нейтрально ставляться до створення Православної церкви України і надання їй томосу, 64,5% вважають, що умов, визначених у томосі, досить для розвитку незалежної української церкви й відмовлятися від томосу не можна. Водночас 8,8% опитаних вважають, що умови є невигідними для ПЦУ, що необхідно відмовитися від томосу і відновити Українську православну церкву Київського патріархату. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання - 26,7%.

Трохи більше ніж половина українських громадян - 50,6% вважають, що надання томосу швидше об'єднує суспільство, 30,5%, навпаки, вважають, що томос є скоріше роз'єднувальним фактором для України. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання - 18,9%.

Позитивно сприймають обрання Епіфанія главою ПЦУ 39,6% респондентів, 43% ставляться в цій події нейтрально, негативно ставляться - 6,8%. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання - 10,6%.

Водночас на запитання, кого треба було обрати главою ПЦУ - Філарета, який очолював Українську православну церкву Київського патріархату, або Епіфанія, 36,5% респондентів вважають позитивним обрання Епіфанія. 15,5% вважають, що треба було предстоятелем нової церкви обрати Філарета, 2,2% схиляються до думки, що треба було обрати когось іншого, 45,9% - не змогли або відмовилися відповідати.

КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки 12-18 травня 2019 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (із квотним завданням під час відбору респондентів) опитано 1200 респондентів, що мешкають в усіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для населення України старше 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося лише на території, контрольованій українською владою.

Статистична похибка вибірки 2,9%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада має намір заборонити під час війни розголошення окремих відомостей із судових рішень

Кількість ворожих атак на фронті зросла до 79, окупанти авіаударами зрівнюють із землею Вовчанськ

Кількість жертв російського ракетного удару по Одесі 29 квітня збільшилася до восьми - у лікарні померла чотирирічна дівчинка

Визначених Укренерго лімітів вистачить Києву 24 травня в середньому на 76% потреб, діятимуть графіки відключень

Рада має намір дозволити банкам розкривати банківську таємницю на запити Мін'юсту і нотаріусів

Активні бойові зіткнення в районах Кліщіївки й Андріївки тривають - ОСУВ "Хортиця"

Прем'єр Греції підтвердив свою участь у Саміті миру

Рада має намір дати можливість засудженим працювати на підставі цивільно-правових договорів

Прем'єр-міністр Норвегії підтвердив участь країни в Саміті миру

Рада має намір розвантажити Київський міський окружний адміністративний суд від накопичених судових справ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА