16:07 01.03.2019

ЦВК наголошує, що рішення суду про визнання недійсною постанови щодо агітації ще не набуло чинності і буде оскаржено

2 хв читати
ЦВК наголошує, що рішення суду про визнання недійсною постанови щодо агітації ще не набуло чинності і буде оскаржено

Центральна виборча комісія України наголошує, що рішення Шостого апеляційного адміністративного суду про визнання протиправною й недійсною постанови ЦВК №376 від 22 лютого, якою роз'яснялися аспекти ведення передвиборної агітації, ще не набуло чинності й буде оскаржено у Верховному Суді.

"Центральна виборча комісія має намір оскаржити рішення суду першої інстанції, а, отже, остаточне судове рішення в цьому питанні буде ухвалено Верховним Судом", - йдеться в повідомленні прес-служби ЦВК у п'ятницю.

У ЦВК також зазначили, що є інше рішення Шостого апеляційного адмінсуду від 28 лютого за позовом кандидата в президенти, народного депутата Віталія Купрія, яким цю постанову з роз'ясненням щодо передвиборної агітації визнано правомірною.

"За таких обставин передчасно поширена окремими суб'єктами інформація про те, що постанова ЦВК від 22 лютого 2019 року № 376 є неправомірною або не підлягає виконанню, є безпідставною і необґрунтованою, а також такою, що свідомо спрямована на тиск і дискредитацію ЦВК із метою делегітимізації виборчого процесу", - зазначили в комісії.

Як повідомлялося, в ніч із 28 лютого на 1 березня Шостий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов кандидата в президенти України Анатолія Гриценка про визнання протиправною і недійсною постанову ЦВК від 22 лютого, якою роз'яснялися аспекти ведення передвиборної агітації, зокрема на підставі неоплачуваних договорів.

"Ми довели, що ЦВК вийшла за межі своїх повноважень, вона не мала права тлумачити імперативну норму, яка забороняє оформлення договорів із виборцями, будь-які доплати їм із виборчого фонду. Таким роз'ясненням вони хотіли через компенсацію витрат легалізувати просто роздачу готівки через "прокладку", тобто виборчий фонд перерахує кошти на громадську організацію, а вона має компенсувати нібито витрати на телефонний зв'язок, проживання, поїздки", - пояснив агентству "Інтерфакс-Україна" представник А.Гриценка у ЦВК Руслан Чорнолуцький.

Як повідомлялося, 22 лютого ЦВК затвердила роз'яснення, в якому зазначається, що участь виборців у здійсненні передвиборної агітації, зокрема на основі неоплачуваних договорів на її проведення, гарантована Конституцією України і не може бути обмежена.

У ЦВК зазначили, що залучення виборців до здійснення агітації можливе лише на безоплатній основі. При цьому договори з ними можуть передбачати відшкодування витрат на телефонні послуги, проїзд (включаючи перевезення багажу), харчування, проживання та інші витрати в разі здійснення агітації в іншому населеному пункті.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

"УДАР Віталія Кличка" пропонує ввести декларування  відсутності зв'язків з рф для бізнесу

Іспанія визнає державу Палестина в кордонах 1967 року - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА