15:54 15.01.2020

ВР удосконалила перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядку

2 хв читати
ВР удосконалила перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядку

Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект про внесення змін до Цивільного та Господарського процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного судочинства щодо вдосконалення порядку судових рішень №2314.

За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів (217 зі "Слуги народу", 14 з групи "Довіра", чотири позафракційні депутати, депутати інших фракцій не голосували).

Як зазначив, представляючи поправки до другого читання законопроекту, член парламентського комітету з питань правової політики народний депутат Павло Павлиш (фракція "Слуга народу"), зміни сприятимуть приведенню судово-правової системи до міжнародних стандартів і ефективного розгляду судових рішень.

За його словами, зміни насамперед дадуть змогу забезпечити гідність судової практики, планомірно зменшити кількість справ у Верховному Суді, збалансують навантаження справами між різними юрисдикціями та сприятимуть чіткому розподілу справ.

Павлиш зазначив, що законопроект підкреслює особливий статус Суду касаційної інстанції, визначає чіткі підстави касаційного оскарження рішення суду першої інстанції та постанови суду апеляційної інстанції. Він також розповів, що норми законопроекту спрощують порядок відводу суддів у разі подання такого відводу напередодні або в день засідання.

Згідно з законопроектом, якщо суд робить висновок про необґрунтованість заявленого відводу, і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, то вирішення питання про відвід здійснює суддя, який не входить до складу суду, що розглядає справу, й визначається, згідно з законодавством, Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою під час реєстрації документів. Такому судді не може бути заявлено відвід.

Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочих дні до наступного засідання, то така заява не підлягає переданню на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу".

"Питання про відвід судді Великої палати (Верховного суду - ІФ) не підлягає переданню на розгляд іншому судді й розглядається Великою палатою... Питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання у справі. В разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза судовим засіданням, суд розглядає в порядку письмового провадження", - йдеться в законопроекті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА