12:48 05.04.2018

ВР має намір запровадити формулу автоматичного розподілу посад у парламентських комітетах між фракціями

2 хв читати
ВР має намір запровадити формулу автоматичного розподілу посад у парламентських комітетах між фракціями

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект, яким пропонують затвердити алгоритм автоматичного розподілу посад у парламентських комітетах для Верховної Ради України наступного скликання.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний проект закону (№7550) про внесення змін до деяких законів щодо розподілу посад у комітетах Верховної Ради за принципом д'Ондта в першому читанні підтримав 241 народний депутат на пленарному засіданні в четвер.

Автори ініціативи - голова парламенту Андрій Парубій і представники всіх фракцій і груп - пропонують внести зміни до закону про комітети Верховної Ради і про регламент, передбачивши, що обрання народних депутатів на посади голів комітетів, заступників, секретарів, членів комітетів здійснюється за принципом д'Ондта.

Згідно з цим методом, посади між фракціями розподілятимуться послідовно. Чергову у зазначені послідовності посаду отримує та депутатська фракція, яка має найбільшу квоту, що обчислюється за формулою К=Ф:(П+1), де Ф - загальна кількість членів фракції, а П - кількість посад, отриманих депутатською фракцією до цього кроку. "Після кожної отриманої посади квота депутатської фракції перераховується з урахуванням нової кількості отриманих посад", - йдеться в законопроекті.

Пропозиції з обрання нардепа на відповідну посаду до конкретного комітету вноситимуть до ВР депутатські фракції в порядку черговості за принципом д'Ондта, починаючи з найбільш численної фракції.

Якщо законопроект буде ухвалено в цілому і підписано, він набуде чинності з початком роботи Верховної Ради нового IX скликання.

Згідно з чинною редакцією регламенту Верховної Ради, квоти розподілу посад голів, заступників, секретарів і членів комітетів визначаються пропорційно від кількісного складу депутатських фракцій (депутатських груп) до фактичної чисельності народних депутатів.

Головне науково-експертне управління парламенту у своєму висновку зазначає, що запропонований у законопроекті принцип розподілу посад у комітетах, як і нині чинний, ґрунтується на пропорційному представництві. Водночас управління звертає увагу, що посади в різних комітетах мають різну політичну вагу залежно від предметів їхнього ведення.

"При цьому якщо чинні приписи регламенту дають можливість досягти компромісу (домовленості) між різними парламентськими фракціями( групами) під час розподілу посад, то принцип д'Ондта передбачає автоматичний розподіл посад без будь-якого погодження думок і позицій", - йдеться у висновках науково-експертного управління.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС уже в червні: Це буде виконанням обіцянок, які дала нам Європа

ЄС має розпочати переговори про вступ України ще до кінця червня - президентка Єврокомісії

Уряд Латвії погодив кандидатуру Домбровскіса на посаду єврокомісара

Порошенко і Кличко привітали Європейську народну партію з перемогою на виборах до Європарламенту

Порошенко привітав Європейську народну партію з перемогою на виборах до Європарламенту

Вибори до Європарламенту показали, що російській пропаганді треба жорстко протидіяти - Юрчишин

Віталій Кличко привітав Європейську народну партію, частиною якої є партія УДАР, з перемогою на виборах до Європарламенту

Кондратюк: Сподіваюся, Європарламент продовжить підтримувати Україну

Збільшення представників праворадикальних сил у Європарламенті є великим викликом для України - Климпуш-Цинцадзе

Макрон розпустив парламент Франції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА