14:57 02.05.2019

Депутати пропонують прискорити обрання членів Нацради

2 хв читати
Депутати пропонують прискорити обрання членів Нацради

Група депутатів пропонує прискорити початок відбору нових членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (Нацрада), щоб у період ротації цей державний регулятор зберіг кворум і можливість ухвалювати рішення.

"Передбачається можливість почати конкурсний відбір на посаду члена регуляторного органу в парламенті не пізніше за три місяці до припинення повноважень попередніх членів, за аналогом до процедури відбору членів Рахункової палати", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту №10268 із правками до закону про Нацраду, зареєстрованими у Верховній Раді наприкінці квітня.

Серед авторів документа - Владислав Севрюков ("Блок Петра Порошенка"), Дмитро Стеценко ("Народний фронт"), Ольга Червакова ("Блок Петра Порошенка"), Олена Кондратюк (ВО "Батьківщина"), Григорій Шверк ("Блок Петра Порошенка").

Крім того, депутати пропонують наділити правом подання кандидатів на посаду члена регулятора представників усіх громадських об'єднань у медіасфері, а не лише всеукраїнських, як нині.

Згідно із законом "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", чотирьох її членів на 5-річний термін призначає Верховна Рада, ще чотирьох - президент України. При цьому та сама людина може бути повторно призначена членом Нацради лише один раз.

На сьогодні до складу Нацради входять сім осіб: Юрій Артеменко, Уляна Фещук, Валентин Коваль, Олег Черниш, Ольга Герасим’юк, Олександр Ільяшенко, Сергій Костинський.

Найближчим часом збігає термін повноважень голови ради Ю.Артеменка, якого було призначено членом регулятора за президентською квотою 7 липня 2014 року, а також призначених Верховною Радою 4 липня 2014 року О.Герасим’юк, О.Ільяшенка та О.Черниша.

У.Фещук та С.Костинський були призначені указом президента у вересні 2015 року, а В.Коваль - у вересні 2016 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА