11:45 12.12.2019

ВР продовжила на рік дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО

3 хв читати
ВР продовжила на рік дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО

Верховна Рада продовжила на рік - до 31 грудня 2020 року (включно) - дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих району Донецької та Луганської областей.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за відповідний законопроект №2569 на ранковому пленарному засіданні у четвер проголосували 320 народних депутатів. Загалом в залі зареєстрований 381 народний депутат.

Зокрема, за даними електронного табло Верховної Ради, "за" за фракціями проголосували: "Слуга народу" - 220, "ОПЗЖ" - 34, "Євросолідарність" - 23, "За майбутнє" - 16, "Довіра" - 14, позафракційні - 13.

"Проти" ухвалення законопроекту проголосували 18 нардепів фракції "Голос", 1 депутат від "Батьківщини".

Утрималися 19 нардепів: 15 нардепів від "Батьківщини", по одному депутату від "Слуги народу" та депутатської групи "Довіра", а також двоє позафракційних.

Не голосували – 22 парламентаріїв.

Виступаючи перед голосуванням з трибуни парламенту, п'ятий президент України, народний депутат від "Євросолідарності" Петро Порошенко пояснив, що у фракції "Євросолідарність" є підстави голосувати проти продовження закону про особливий статус Донбасу, але фракція все одно його підтримає.

"Путін мріє про відхилення закону про особливий статус Донбасу. А голосування "за" допомагає нашій армії тримати оборону з меншими втратами. Дипломатам - продовжувати збереження коаліції. Ми державники. Ми не змінюємо принципів. Тому голосуємо "за", - заявив Порошенко.

Законопроект продовжує на рік можливість тимчасового введення особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, встановленого статтею 1 закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО Верховна Рада ухвалила у вересні 2014 року, він набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу починає діяти лише "після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону, зокрема в частині, що стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців із території України".

Зокрема, стаття 10 цього закону (перехідні положення) встановлює, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізовують виключно органи місцевого самоврядування, які буде обрано на позачергових виборах. У цій статті також прописано умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, серед умов - виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, зокрема з боку представників міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму та свободи агітації.

Згодом Верховна Рада неодноразово продовжувала на рік термін дії цього закону. Так, 4 жовтня 2018 року парламент України підтримав президентську законодавчу ініціативу, за якою особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО буде введено від дня набуття чинності відповідного закону на термін до 31 грудня 2019 року.

9 грудня 2019 р за підсумками зустрічі у "нормандському форматі" у Парижі президентів України, Франції, РФ - Володимира Зеленського, Еммануеля Макрона, Володимира Путіна, а також канцлера ФРН Ангели Меркель глава Української держави повідомив: "Закон чинний буде внесено (до Верховної Ради - ІФ) на продовження, так. Нам простіше зараз продовжити цей законопроект, і потім внести пізніше "формулу Штайнмаєра", бачачи певні кроки з того боку, що ми наближаємося до деескалації".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

Угорщина може позбутися права вето під час голосування в Євросоюзі - DW

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА