10:05 03.09.2020

Посли G7 в Україні наголошують на необхідності прозорого й політично нейтрального відбору керівників українських антикорупційних установ

2 хв читати
Посли G7 в Україні наголошують на необхідності прозорого й політично нейтрального відбору керівників українських антикорупційних установ

Посли країн "Великої сімки" (G7) в Україні наголосили на необхідності відбору керівників антикорупційних органів через прозорі й політично нейтральні процедури відбору.

"Посли країн G7 підкреслюють необхідність відбору керівників антикорупційних установ через прозорі, засновані на досягненнях та політично нейтральні процедури відбору", - наголошується в заяві послів G7 в Україні у Twitter у четвер.

У заяві дипломати також нагадали, що забезпечення незалежності, цілісності й міцного правового статусу цих установ є важливим елементом міжнародних зобов'язань України, зокрема в рамках співпраці з Євросоюзом і постійної підтримки з боку міжнародних фінансових установ.

"Посли країн G7 послідовно підтримують антикорупційні інституції в Україні, яким має бути надана можливість самостійно виконувати свою роботу, маючи необхідні повноваження і ресурси для ефективного розслідування, переслідування і засудження винних у корупції. Забезпечення незалежності, цілісності та міцного правового статусу цих установ є важливим елементом міжнародних зобов'язань України, зокрема в рамках співпраці з ЄС і постійної підтримки з боку міжнародних фінансових установ. Це важливо для якості життя українських громадян, а також для ділового та інвестиційного клімату в Україні", - зазначили посли G7.

Водночас посол ЄС в Україні Матті Маасікас наголосив, що принципи, висловлені в заяві послів G7, мають застосовуватися, коли Верховна Рада призначає представників для вибору нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Боротьба з корупцією за допомогою сильних і незалежних інституцій є центральною частиною співпраці між ЄС та Україною у сферах від безвізового режиму до макрофінансової допомоги. Ці принципи (висловлені G7 - ІФ) також необхідно застосувати, коли український парламент призначає представників для вибору нового керівника САП", - написав Маасікас у своєму акаунті у Twitter у четвер.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дозвіл Україні бити по території РФ може бути розширений і це залежатиме від ситуації на полі бою – Білий дім

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА