RU
 

У Румунії тривають масові протести проти уряду

Українська служба DW,  12 серпня 2018, 09:08
0
419
У Румунії тривають масові протести проти уряду
Фото: АР
Акція протесту в Бухаресті, 11 серпня 2018 року

У Бухаресті та інших містах Румунії десятки тисяч людей другий день поспіль протестували проти уряду. Тим часом прокуратура розслідує правомірність застосування сили правоохоронцями щодо демонстрантів 10 серпня.

У столиці Румунії Бухаресті та інших містах країни ввечері в суботу, 11 серпня, другий день поспіль тривали протести проти політики урядової Соціал-демократичної партії. За повідомленнями місцевої агенції Agerpres, у демонстрації на площі Перемоги в Бухаресті взяли участь понад 25 тисяч людей.

Загалом акція протесту минула мирно. Протестувальники з прапорами Румунії та ЄС зібралися біля урядових будівель в центрі столиці і скандували "Геть уряд!". Близько 10 тисяч людей протестували також у Яссах, 8 тисяч - у Тімішоарі, 5 тисяч - у Сібіу, повідомляє агентство dpa.

Напередодні в протесті в Бухаресті, під час якого спалахнули сутички з поліцією, теж брали участь кілька десятків тисяч осіб. Чималу кількість учасників становили румуни, які працюють за кордоном. Їхнє обурення викликає низька оплата праці та провал боротьби з корупцією в країні.

Демонстранти спробували прорвати кордони поліції та жбурляли каміння й пляшки, правоохоронці застосували водомети і сльозогінний газ. Загалом постраждали понад 450 людей. За повідомленням агенції AP, 70 осіб потребували допомоги в лікарнях, серед них - 11 поліцейських.

Президент Румунії Клаус Йоганніс засудив надто жорсткі дії правоохоронців. Прокуратура напередодні розпочала розслідування правомірності застосування сили поліцією. У поліції ж кажуть, що хочуть притягнути до відповідальності вісьмох учасників заворушень.

Нагадаемо, що у червні парламент Румунії ухвалив закон, що пом'якшує покарання за посадові злочини. Пізніше, згідно з рішенням конституційного суду країни, президент Румунії відкликав з посади головну прокурорку Національного антикорупційного директорату (DNA) Лауру Кодруцу Ковеши. Прихильники Ковеши пов'язують тиск на неї з розслідуванням випадків корупції серед членів правлячої Соціал-демократичної партії та висопоставлених чиновників.

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Читати коментарі