21:25 27.02.2019

Американські сенатори запропонували запровадити санкції стосовно не менше ніж 24 працівників ФСБ через арешт 24 українських моряків

2 хв читати
Американські сенатори запропонували запровадити санкції стосовно не менше ніж 24 працівників ФСБ через арешт 24 українських моряків

Сенатори США в законопроекті, що передбачає нові обмежувальні заходи стосовно Росії, запропонували запровадити санкції проти не менше ніж "24 високопоставлених працівників ФСБ" через інцидент у Керченській протоці, йдеться в законопроекті, оприлюдненому в середу в електронній базі Конгресу США.

"Президент має запровадити санкції... стосовно не менше ніж 24 високопоставлених працівників російської Федеральної служби безпеки, які не підпали під санкції США раніше за дату набуття чинності (законопроектом - ІФ)", - йдеться в проекті документа.

Санкції пропонується запровадити не пізніше ніж через 90 днів після дати набуття чинності цим законом. Санкції мають бути чинними доти, доки голова Держдепу США не встановить і не підтвердить компетентним комітетам Конгресу, що затримані українські моряки більше не перебувають в ув'язненні, йдеться в тексті законопроекту.

Оновлений законопроект, що передбачає запровадження додаткових санкцій проти Росії (Defending American Security from Kremlin Aggression Act of 2019, DASKA), оприлюднено на сайті Конгресу в середу. Авторами законопроекту є республіканці Ліндсі Грем та Корі Гарднер, а також демократи Боб Менендес, Бен Кардін та Джин Шахін.

Російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї затримали в районі Керченської протоки український буксир "Яни Капу" та малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", що прямували з Одеси до Маріуполя. Декілька українських моряків отримали поранення.

Судна конвоювали до Керчі, а 24 українців, які перебували на них, заарештували та звинуватили в "незаконному перетині кордону, вчиненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи із погрозою його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

У Києві заявили, що заарештовані моряки - військовополонені, і зажадали їх звільнення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА