17:01 20.10.2020

Ми всі активно працюємо над тим, щоб зустріч лідерів у "нормандському форматі" стала можливою - посол Німеччини в Україні

2 хв читати
Ми всі активно працюємо над тим, щоб зустріч лідерів у "нормандському форматі" стала можливою - посол Німеччини в Україні

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен підтвердила, що триває активна робота над тим, щоб зустріч лідерів у "нормандському форматі" (Україна, Німеччина, Франція та Росія) в Берліні стала можливою.

"Президент (України Володимир Зеленський - ІФ) правильно сказав: ми всі працюємо над цим. Прогрес дуже повільний, але це тривалий процес. Я думаю, що українська сторона набагато активніше бере участь у Тристоронній контактній групі, має багато ідей, як можна подолати такі блокади. Мої колеги в Берліні намагаються їх підтримувати. Не допомагає те, що учасники ТКГ наразі тільки в онлайн-режимі зустрічаються. У таких переговорах найбільший прогрес робиться "в коридорах". Через пандемію нині це справді дуже складно, але ми всі інтенсивно над цим працюємо", - сказала вона агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Посол наголосила, що Німеччина й надалі працюватиме в мінському, нормандському форматах, щоб війна на Сході України завершилася.

"Розмови про розширення формату завжди були, і я розумію Україну, яка хоче зробити коло (переговірників - ІФ) якомога ширшим. Що стосується цього питання (щодо опитування, ініційованого президентом Зеленським 25 жовтня, - ІФ), я трохи боюся, що дуже багато українців навіть не знають, що таке Будапештський меморандум. Можливо, вони всі у "Вікіпедії" подивляться, щоб розуміти це. Ми просто надалі працюватимемо в мінському, нормандському форматах, щоб, я справді дуже на це сподіваюся, завершити цю війну на Сході", - зазначила Фельдгузен, відповідаючи на запитання, про те, як вона ставиться до ідеї можливості розширення кола учасників переговорів у "нормандському форматі" й пункту опитування про те, чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА