12:09 26.08.2020

До деокупації Криму воду на півострів подавати не можна - постпред президента України

2 хв читати
До деокупації Криму воду на півострів подавати не можна - постпред президента України

Воду в Крим до його деокупації подавати не можна, оскільки це дуже значний важіль тиску і впливу на державу-окупанта, повідомив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

"Позиція і представника президента, і Представництва президента України в Автономній Республіці Крим однозначна і не змінюється, і не зміниться: воду в Крим до деокупації Кримського півострова подавати не можна. Це дуже значний важіль тиску і впливу на державу-окупанта", - сказав він в ефірі телеканалу "Україна 24" у середу.

Кориневич зазначив, що Україна не повинна вирішувати питання водопостачання до Криму за державу-окупанта.

"Питання водопостачання - це чи не єдине питання, яке держава-окупант не може вирішити самостійно. І держава Україна не повинна вирішувати це питання за державу-окупанта. Тому позиція однозначна: ніякої води в Крим до деокупації півострова", - наголосив він.

Постпред президента України також зазначив, що "гуманітарна катастрофа на півострові триває вже сьомий рік, тому що сьомий рік український півострів Крим тимчасово окупований Російською Федерацією".

"Тому позиція така: коли держава-окупант піде з нашого українського Кримського півострова, безумовно, всі питання, зокрема водопостачання, буде відновлено", - пояснив Кориневич.

Він також додав, що важливо зберігати наявну позицію України щодо неможливості постачання води на територію Кримського півострова до його деокупації, "незважаючи на будь-які маніпуляції, інсинуації з боку держави-окупанта".

Раніше голова української делегації в ТКГ у Мінську Леонід Кравчук заявив, що Україна може відновити водопостачання в окупований Крим, якщо там станеться гуманітарна катастрофа.

"Там живуть українці, і якщо раптом станеться якась гуманітарна катастрофа, пов'язана з водою, то людям можемо дати воду, але промисловим підприємствам, військовим базам - ми ніколи в житті на це не підемо", - сказав він в інтерв'ю "Українському радіо".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА