11:34 22.09.2019

Порошенко про обмін полоненими: Путін вважає заручників розмінною монетою

2 хв читати
Порошенко про обмін полоненими: Путін вважає заручників розмінною монетою

П'ятий президент України, народний депутат (фракція "Європейська солідарність") Петро Порошенко заявив, що Кремль утримував українців як політичних бранців для тиску на міжнародне співтовариство, щоб купити собі зняття санкцій або використовувати їх для політичного впливу всередині України.

"Перше обговорення прізвища Сенцова відбулось через два тижні після його незаконного арешту. П'ять років Путін категорично відмовлявся це обговорювати, незважаючи на величезний тиск. Потім додався Сущенко, потім Балух, потім додалися інші. Не було жодної розмови, коли ми не говорили (про них - ІФ). Путін вважав заручників розмінною монетою. І тим він купував можливе скасування санкцій. Або намагався підтримати когось, наприклад Медведчука. Або, навпаки, вдарити по комусь, наприклад по Порошенку", - заявив Порошенко в програмі "Рандеву" на "5 каналі" в суботу ввечері.

Він зазначив, що після рішення Морського трибуналу в Гамбурзі подальше утримання українських моряків ставало ризикованим для Росії. "Тому агресор пішов на широкий обмін, намагаючись відбілити свою міжнародну репутацію", – наголосив Порошенко.

"Якби не було виконано це рішення суду, точніше трибуналу в Гамбурзі, яке було розпочато позовом одразу ж після листопадових подій, після акту агресії в Керченській протоці, російські кораблі могли б заарештовувати в будь-якій частині світу. І рішення арбітражу, де повністю визнано, що Україна діяла у суворій відповідності з міжнародним правом, Україна надала достатні неспростовні докази, і Росія була зобов'язана якнайшвидше, негайно, відпустити наших моряків без будь-яких попередніх обговорень і умов. Путін точно розумів цю небезпеку, яка створювала додаткову мотивацію для того, щоб вирішити це питання саме зараз", - впевнений Порошенко.

Він нагадав, що за час його президентської каденції вдалося повернути понад 3 тис. полонених. При цьому абсолютно неприпустимо, щоб звільнені українські моряки по поверненні додому давали свідчення слідчим органам країни-агресора.

"Зараз, принаймні за заявами слідчого комітету Росії, вони мають намір продовжувати допитувати наших моряків. Вони у них, виявляється, є ще підозрюваними. Але наші моряки мають бути випущені без будь-яких умов, тому що це прецедент для виконання рішень міжнародного суду. Я б не тягнув ковдру на себе, нібито там арбітраж зіграв, або переговорити з Путіним. Є результат - виграла Україна, ми б'ємося за своїх і я всіх з цим вітаю", - наголосив Порошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА