14:33 07.04.2020

Міжнародні резерви України в березні знизилися на 7,8%, до $24,9 млрд - НБУ

2 хв читати
Міжнародні резерви України в березні знизилися на 7,8%, до $24,9 млрд - НБУ

Міжнародні резерви України в березні 2020 року зменшилися, за попередніми даними, на 7,8%, або на $2,1 млрд - до $24,924 млрд, повідомив Національний банк України (НБУ) на своєму сайті у вівторок.

"Зменшення міжнародних резервів протягом березня було зумовлене, насамперед, значними обсягами валютних інтервенцій Національного банку, спрямованими на згладжування надмірних курсових коливань через ажіотажний попит на валюту з боку бізнесу та населення", - йдеться в повідомленні.

Центробанк уточнив, що на динаміку резервів протягом місяця впливали його операції на міжбанківському валютному ринку. Так, для згладжування надмірних курсових коливань і запобігання погіршенню девальваційних та інфляційних очікувань регулятор зберігав активну присутність на міжбанку і за березень продав $2,454 млрд, купив $264 млн.

Нацбанк пояснив, що в березні обсяг валютних надходжень від експорту зберігався на стабільному рівні, однак попит на валюту з боку бізнесу та населення значно зріс через ажіотаж навколо поширення коронавірусу в Україні та у світі. Зазначається, що наприкінці місяця ситуація на валютному ринку стабілізувалася.

На динаміку резервів у березні також вплинули операції уряду з управління державним боргом. Зокрема, на обслуговування і погашення державного та гарантованого державою боргу в інвалюті було спрямовано $1,124 млрд у еквіваленті, з яких $536,7 млн було сплачено за облігаціями зовнішньої державної позики, $409,3 млн - за зобов'язаннями уряду та НБУ на користь Міжнародного валютного фонду (МВФ), залишок - за іншими зобов'язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями, зазначено в повідомленні.

Водночас ці витрати з резервів були врівноважені новими надходженнями на користь уряду, який протягом місяця залучив $873,2 млн і EUR276,9 млн шляхом розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих в інвалюті, зазначили в НБУ.

Крім того, на динаміку міжнародних резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют): минулого місяця їх вартість збільшилася на $16,6 млн в еквіваленті, свідчать дані Нацбанку.

Згідно з повідомленням, станом на 1 квітня 2020 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту. Уточнюється, що цього достатньо для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду і НБУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Аграріям із чинною бронню на мобілізацію автоматично пролонговано її на 1 місяць

"Укренерго" запроваджує ліміти споживання на перший день літа з 18:00 до 23:00

"Укренерго" попереджає про ймовірне повернення до обмежень е/е через можливий дефіцит

Кабмін встановив із 1 червня тариф на е/е для населення в 4,32 грн/кВт-год - перший заступник голови енергокомітету Ради

Країни ЄС згодні координувати зусилля для скорочення імпорту енергоносіїв із РФ до нуля - єврокомісар

США планують залучити понад $62 млрд бюджетної допомоги Україні від міжнародних партнерів - заступник міністра

Нові вимоги ДБН до бомбосховищ можуть стати бар'єром для реалізації проєктів в Україні - ЄІБ

Питання перегляду тарифів на е/е для населення до порядку денного засідання Кабміну не включали

Пріоритет "Метінвесту" - залучити до роботи якомога більше колишніх військових - СЕО

Графіки відключень не застосовуватимуть до підприємств, які імпортують 80% електроенергії - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА