16:42 11.12.2020

Позицію Венеціанської комісії щодо ситуації навколо КС врахують під час підготовки судової реформи - Зеленський

2 хв читати
Позицію Венеціанської комісії щодо ситуації навколо КС врахують під час підготовки судової реформи - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський зазначає, що ухвалені Комісією Ради Європи за демократію через право (Венеціанською комісією, ВК) рішення щодо Конституційного Суду України (КС) дадуть змогу уникнути шкоди антикорупційній реформі в країні.

"Вдячний Венеціанській комісії та Джанні Букіккіо (голова ВК - ІФ) за рішення щодо КС. Два схвалених документи дають важливі орієнтири, як уникнути непоправної шкоди антикорупційній реформі та реформувати КС так, щоб нинішня ситуація не повторилася. Позиції Комісії врахують під час підготовки судової реформи в Україні", - написав Зеленський у Twitter у п'ятницю.

Як повідомляє прес-служба президента України, Зеленський у п'ятницю взяв участь у засіданні Європейської комісії за демократію через право, яке відбулося у форматі відеоконференції.

Президент солідарний з оцінкою Венеціанської комісії в тому, що рішення КС України підриває довіру громадськості до конституційного правосуддя загалом.

Глава держави також вдячний за чітку рекомендацію Венеціанської комісії щодо зобов'язання державних службовців, включно із суддями, зокрема й Конституційного Суду, подавати фінансові декларації, а також щодо необхідності мати ефективний механізм їхньої перевірки та передбачити в законі відповідні санкції для тих, хто свідомо подає неправдиві дані.

Зеленський зазначив, що юристи Офісу президента та Верховної Ради аналізують висновки й рекомендації Венеціанської комісії, щоб оперативно їх урахувати.

Згідно з інформацією, президент запропонує Комісії з питань правової реформи при президентові України уважно опрацювати вказані рекомендації та врахувати їх під час підготовки подальших кроків для реформування судової системи.

"Крім того, стоїть чітке завдання - провести ретельний аудит та оцінку ефективності здійснених раніше реформ. Вважаю, що лише маючи такий аналіз, ми зможемо виправити помилки та створити законодавство, узгоджене з Конституцією України, міжнародно-правовими зобов'язаннями та рекомендаціями Венеціанської комісії", - сказав президент.

Наступним етапом має стати напрацювання конкретних шляхів для відновлення довіри суспільства до конституційного судочинства.

"У цих напрямах ми вже здійснюємо необхідні кроки", - зазначив Зеленський.

Голова Венеціанської комісії подякував президенту України за довіру до Європейської комісії за демократію через право.

"Ми готові продовжувати бути разом з вами, з Верховною Радою, з народом України для того, щоб розвивати нову демократичну Україну на шляху до євроатлантичної інтеграції", - сказав Букіккіо.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко закликав німецьких депутатів до нового формату підтримки України

Кулеба: Оточення Путіна посилає фальшиві сигнали про нібито готовність до припинення вогню, щоб зірвати Саміт миру

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА