Готель "Дніпро": НАБУ зобов'язали відкрити справу про купівлю за кредити банків з рефінансом НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Готель "Дніпро": НАБУ зобов'язали відкрити справу про купівлю за кредити банків з рефінансом НБУ

1019
Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про можливе зловживання владою та службовим становищем головою Фонду державного майна Дмитром Сенніченком при продажу державного ПрАТ “Готель “Дніпро”.
Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на постанову ВАКС від 7 вересня.
“Таке рішення ВАКС виніс 7 вересня у відповідь на скаргу адвоката Ольги Колесник.
У скарзі йшлося, що наприкінці серпня клієнт адвоката Колесник направив до НАБУ заяву про можливе вчинення злочину при продажу 100% акцій столичного готелю “Дніпро”. Заяви також були направлені в офіс генпрокурора і ДБР. У них було зазначено, що 15 липня ФДМУ провів аукціон з продажу готелю, за його результатами договір купівлі-продажу був укладений з ТОВ “Смартленд”, яке запропонувало 1,10 млрд грн.
Заявник вказав, що при цьому в довідках фірми і в ЗМІ були названі різні бенефіціари, а також було порушено положення законодавства про приватизацію в частині залучення кредитних коштів”, – йдеться в повідомленні.
Суд встановив, що за КПК слідчий або прокурор повинні протягом доби після отримання заяви про вчинення кримінального правопорушення внести відомості до реєстру. При цьому від слідчого або прокурора не вимагається оцінка обґрунтованості заяви, а тільки фіксація наданих фактів.
У суді вирішили, що заява містить об’єктивні дані про вчинення правопорушення і зобов’язали НАБУ внести дані до реєстру.
Зазначається, що перед тим, як перерахувати кошти за об’єкт, компанія-переможець приватизаційного аукціону готелю “Дніпро” – ТОВ “Смартленд” – уклала кредитний договір з АТ “Банк СІЧ” на умовах відкриття кредитної лінії.
За даними Smida, 16 вересня 2020 року позачергові загальні збори акціонерів “Банку Січ” погодили виділення “Смартленд” кредитної лінії на суму 1,05 млрд грн під 9% річних на 10 років. Заставою став депозит поручителя, назву якого не вказано.
Того ж дня акціонери “Банк Січ” погодили залучення коштів Нацбанку за генеральним кредитним договором на загальну суму 1,50 млрд грн.
“Це рішення стосується як суми за окремою заявкою, так і загальної суми угод, які можуть бути укладені з Національним банком України за операціями рефінансування в межах відповідного Генерального кредитного договору і не погашені АТ “Банк Січ”, – йдеться в повідомленні банку.
За даними НБУ, в липні-вересні “Банк Січ” отримав рефінансування на 224 млн грн. Після цього 14 вересня була завершена оплата купівлі “Дніпра”.
“Закон “Про приватизацію державного та комунального майна” дозволяє придбати об’єкт за кредитні кошти. Але учасник торгів повинен повідомити про кредитора і документально підтвердити, що він бажає розглянути можливість кредитування в разі обрання цього учасника переможцем аукціону. В оприлюднених в “Прозорро. Продажі” документах “Смартленд” відсутня згадка про потенційних кредиторів.
За матеріалами:
Наші гроші
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас