12:53 18.05.2018

В Україні реформовано лише 15% державних друкованих ЗМІ

2 хв читати

В Україні станом на 17 травня 2018 року реформовано 13 із 86 державних друкованих ЗМІ, що становить 15% від загальної кількості таких видань, повідомив Державний комітет телебачення і радіомовлення (Держкомтелерадіо).

"Одним з перших прийняло рішення про вихід зі складу засновників кількох відомчих газет і журналів Міністерство охорони здоров'я. Зараз чотири з них отримали нові свідоцтва про держреєстрацію і продовжують виходити як незалежні видання", - йдеться в повідомленні.

Процес роздержавлення також пройшли газета "Закон і обов'язок" (колишній засновник - Державна пенітенціарна служба України), видання Пенсійного фонду України, журнал "Конкуренція. Вісник Антимонопольного комітету", журнал "Землевпорядний вісник", зі складу засновників якого вийшла Державна служба з питань геодезії , картографії та кадастру, а також журнал "Мінеральні ресурси України", який був заснований держпідприємством зі сфери управління Державної служби геології і надр.

У стадії реформування перебувають видання, співзасновниками яких є Міністерство юстиції, Міністерство економіки, Міністерство молоді та спорту, Державна служба з праці, Держфінінспекція, Держводагентство - усі вони прийняли рішення про вихід зі складу засновників друкованих ЗМІ.

Крім того, за рішенням Національного агентства з питань державної служби ліквідовано журнал "Вісник державної служби України", Державна будівельно-архітектурна служба припинила випуск бюлетеня "Вісник Держархбудінспекції".

Водночас не прийнято рішення про реформування п'яти видань - журналів "Українська культура", "Театрально-концертний Київ", "Музика", а також газет "Культура і життя", "Кримська світлиця", співзасновником яких є Міністерство культури України.

У Держкомтелерадіо наголосили, що у разі якщо центральні органи виконавчої влади є засновниками (співзасновниками) кількох друкованих ЗМІ, на офіційне друковане видання може бути перетворено лише одне з таких ЗМІ. При цьому в офіційних ЗМІ публікуватимуть лише нормативно-правові акти, рішення цих органів та інформацію, обов'язковість опублікування якої передбачена законодавством. При підготовці таких видань не може використовуватися творча робота журналістів.

Як повідомлялося, в грудні 2015 року Верховна Рада прийняла закон України, який передбачає поступове роздержавлення державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, згідно з яким реформування здійснюється в два етапи: перший - протягом одного року з дня набуття чинності цим законом і другий - протягом наступних двох років.

На першому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій згідно з переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України. На другому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які не реформовано на першому етапі. У законі визначено, що трудовий колектив редакції має пріоритетне право на визначення способу реформування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За минулу добу на фронті було 143 зіткнення, від початку доби ще 28 - Генштаб ЗСУ

Окупанти завдали ударів по Харкову і Золочеву, постраждали щонайменше семеро мирних жителів - ОВА

Європейський фонд солідарності для українських фільмів виділив EUR400 тис. на вісім проєктів

Окупанти за добу обстріляли 21 прикордонне село в Сумській і Чернігівській областях

Українська молодь отримає сертифікати в "Дії" на книжки вже у 2024 році

Росіяни за добу 21 раз обстріляли населені пункти Донеччини - голова ОВА

Зеленський привітав морську піхоту з професійним святом

Російські війська за добу вбили одного жителя Донбасу та ще чотирьох поранили

Блінкен сподівається на прогрес у рішенні про використання заморожених російських активів на допомогу Україні на червневому саміті G7

Росіяни обстріляли три прикордонні громади Сумської області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА