13:46 16.04.2018

Україна залишить у Великому договорі положення щодо кордонів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і визнання мов нацменшин

2 хв читати
Україна залишить у Великому договорі положення щодо кордонів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і визнання мов нацменшин

Україна має намір залишити в силі положення Великого договору з РФ у питанні визначення кордонів, усунення наслідків Чорнобильської катастрофи та визнання мов національних меншин, заявляє представник президента України в парламенті Ірина Луценко.

"Розділ договору про дружбу, співробітництво і партнерство, в якому сказано про міжнародно визнані кордони України. Крим - це територія України, неконтрольовані 400 км - це межі України. І ми хотіли б цей розділ залишити в обов'язковому порядку", - сказала вона журналістам у понеділок у Києві.

"Є розділ, де спільно з Російською Федерацією потрібно здійснювати заходи щодо Чорнобильської катастрофи. Це спільна відповідальність... Тому цей розділ договору денонсувати не потрібно", - додала представник президента.

І.Луценко зазначила також, що має залишитися розділ договору, в якому йдеться про підтримку та визнання мов національних меншин.

За словами представника президента у ВР, не йдеться про денонсацію в цілому договору з Росією.

Як повідомлялося, 2 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що внесе до Верховної Ради України законопроект про негайне одностороннє припинення дії окремих положень договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією в частині, в якій дія цього договору є несумісною з національними інтересами держави та реалізацією нашого права на самооборону.

Пізніше він пояснив, що час денонсувати низку положень договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією настало після офіційного введення в українські та міжнародні документи визначення "російська агресія".

"Ні у 2014, ні у 2015, ні навіть у 2016 році загальновизнаного визначення "російська агресія" в міжнародних документах не було. Всі сором'язливо говорили, що це конфлікт на сході України ... громадянська війна або щось інше. Все це йшло у форматі російської гібридної війни. Й лише у 2017-2018 роках у міжнародні документи, насамперед після ухвалення закону про реінтеграцію Донбасу, ввійшов офіційний термін "російська агресія": і в українське законодавство, і в міжнародні документи", - сказав президент.

П.Порошенко наголосив, що саме тому Україна сьогодні має право призупинити норми про стратегічне партнерство, про військове співробітництво, про військово-технічне співробітництво та "багато інших норм, які на сьогодні не є інтересом України".

Президент України зазначив, що юридично країна повинна мати підстави відповідно до статті 51 Статуту ООН для призупинення низки статей угоди, тим паче, якщо країна є об'єктом агресії.

"Але твердо залишаються норми про суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України про міжнародно визнані кордони, зафіксовані в цьому договорі. Те, що на сьогодні обов'язково працює на нас, воно залишиться", - сказав президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

О.Зеленська: Кожен наш день тепер - день захисту дітей від атак ворога, тривоги і страху

Унаслідок збройної агресії РФ в Україні загинуло 550 дітей - ювенальні прокурори

Від початку доби відбулося 20 бойових зіткнень, бої тривають на Покровському, Сіверському, Курахівському напрямках - Генштаб ЗСУ

У МИКОЛАЄВІ ЧУЛИ ВИБУХ - МЕР

McDonald's розпочав реконструкцію ресторану поруч із Центральним залізничним вокзалом у Києві

Сили оборони минулої доби уразили, зокрема, дві локації ворога, чотири пункти управління та засіб ППО

Зеленський: Повний захист українського неба має стати нормою, партнери точно знають, що для цього потрібно

РФ вночі завдала удару по двох ГЕС - "Укргідроенерго"

Гарантована незалежність України буде завжди надійним захистом кожній дитині в нашій державі - Зеленський

Поїзд з України до Хелма до 30 серпня висаджуватиме пасажирів на станції Дорогуськ у зв'язку з ремонтними роботами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА