16:03 26.03.2018

Кіберполіції Києва викрила хакера з міжнародного угруповання Cobalt

2 хв читати
Кіберполіції Києва викрила хакера з міжнародного угруповання Cobalt

 Чоловіка, який входив до міжнародного хакерського угруповання Cobalt, члени якої причетні до масових атак на різні світові банки, викрили оперативники кіберполіції України.

Як повідомляє в понеділок прес-служба Департаменту кіберполіції Нацполіції України, правоохоронці також встановили всіх учасників цього угруповання: "Усі вони перебувають на території Російської Федерації".

"Працівники Київського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Голосіївського управління поліції Києва, під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури №1 встановили причетність 30-річного жителя Києва до розробки вірусів, кібершпіонажу і продажу персональних даних громадян з усього світу. Хакер також збував різноманітне шкідливе програмне забезпечення, а його віруси використовувалися для одержання віддаленого доступу до комп'ютерів жертв і подальшого повного контролю над ними", - йдеться в повідомленні.

Поліцейські встановили, що чоловік з 2016 року є учасником хакерського угруповання, відомого під назвою Cobalt, члени якого причетні до масових атак на різні світові банки. До його обов'язків входила розробка та підтримка належної роботи експлойтів, які використовували вразливі місця у найбільш поширених серед користувачів програмних продуктах.

"Після отримання доступу до комп'ютера, зловмисник отримував персональну інформацію та банківські реквізити всіх клієнтів банку або готелі, комп'ютер яких було вражений. Отриману інформацію - продавав. Встановлено, що під час однієї з таких угод йому вдалося продати близько 140 тис. реквізитів банківських карток. тоді, за попередніми підрахунками, сума "гонорару" становила майже $1,5 млн", - зазначається в інформації.

Працівники кіберполіції провели санкціоновані обшуки за адресами реєстрації і проживання зловмисника. Під час обшуку поліцейські вилучили комп'ютерну техніку та флеш-накопичувачі. За результатами їхнього попереднього огляду фахівці з кіберполіції виявили інформацію про поштові скриньки, які використовувалися для незаконного втручання.

"Також виявлено бази даних веб-ресурсів мережі Інтернет, до яких незаконно було отримано доступ, скомпрометовані дані банківських карток, доступи до систем клієнтів банків громадян країн Європи і США і сканкопію паспортів, як громадян України, так і інших країн світу. Крім того, виявлені облікові записи доступу до закритих хакерських форумах і різноманітне шкідливе програмне забезпечення", - інформують у відомстві.

У рамках кримінального провадження, розпочатого за ст. 361 КК України (Незаконне втручання в роботу ЕОМ (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж) встановлюються особи, яким зловмисник продавав шкідливе програмне забезпечення і допомагав в отриманні повного контролю над комп'ютерною технікою жертв.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна найближчими днями отримає перші снаряди в рамках ініціативи Чехії

Окупанти наростили інтенсивність атак майже по всій лінії фронту

Щоденні атаки росіян Харкова доводять їхню мету стерти з лиця землі друге за величиною місто в Україні, тому потрібна сучасна зброя

Зеленський: Україна очікує на Саміті миру присутності різних держав, націй і континентів, щоб кожен міг проявити своє лідерство в захисті спільних цінностей

Зеленський і Монтенегру обговорили підготовку Саміту миру та кроки щодо наближення завершення вторгнення РФ в Україну

Загинув місцевий житель с. Гаврилівка на Херсонщині внаслідок ворожого обстрілу

У Торецьку в результаті скинутих ворогом трьох авіабомб загинули двоє людей і троє дістали поранення - голова ОВА

Міноборони України не планує розсилати повістки через застосунок "Резерв+"

У Запоріжжі вирішили скасувати безкоштовний проїзд у міському електротранспорті

ВАКС обрав Смирнову запобіжний захід у вигляді застави 10 млн грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА