15:57 10.04.2018

КС розгляне законопроект про конституційні зміни щодо скасування депутатської недоторканності

3 хв читати
КС розгляне законопроект про конституційні зміни щодо скасування депутатської недоторканності

Велика палата Конституційного суду України на пленарному засіданні в середу, 11 квітня, розгляне справу щодо звернення Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Основного закону в частині скасування депутатської недоторканності статтям 157 і 158 Конституції України.

Згідно з інформацією на сайті КС, розгляд справи відбудеться в формі письмового провадження.

Разом з тим продовжиться розгляд справи за конституційним поданням 46 народних депутатів щодо конституційності закону України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" від 9 квітня 2015 року.

Крім того, у четвер, 12 квітня, велика палата КС обговорить питання про форму розгляду справи за конституційним поданням Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до ст. 80 Основного закону щодо недоторканності нардепів (№7203) вимогам ст. 157 і 158 Конституції України.

Як повідомлялося, 19 жовтня 2017 року Верховна Рада підтримала внесення до порядку денного сесії і спрямування для висновків до КС президентського законопроекту (№7203) про внесення змін до ст. 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів.

Народні депутати підтримали також внесення до порядку денного сесії і направлення для висновків до Конституційного суду депутатського законопроекту (№6773) про внесення змін до Конституції України в частині скасування недоторканності народних депутатів.

Президентський законопроект №7203 зареєстрований в парламенті 17 жовтня 2017 року. Документ пропонується викласти у новій редакції статтю 80 Конституції України, виключивши з неї норму, згідно з якою народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, залишивши лише частину, згідно з якою народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосувань або висловлювань в парламенті, за винятком відповідальності за образу або наклеп.

Із ст. 80 Основного закону, в разі прийняття законопроекту про внесення змін, будуть вилучені норма, згідно з якою народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність ". З Конституції вилучається також норма про те, що" народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані ".

Аналогічні положення містить проект закону, який був внесений до Верховної Ради в липні 2017 року понад 150 народними депутатами.

За своєю суттю законопроекти №7203 і №6773 відрізняються лише тим, що, згідно з президентської ініціативи, зміни до Конституції в частині скасування недоторканності повинні вступити в силу з 1 січня 2020 року.

Однак, як заявляв народний депутат з фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, положення про термін вступу в силу змін до Конституції не буде включено в тіло Основного закону, а залишиться в перехідних положеннях закону після його прийняття, що дозволить 226 голосами відкладати дату вступу в силу скасування депутатської недоторканності.

Згідно з процедурою, законопроект про внесення змін до Конституції України може бути розглянутий Верховною Радою тільки за наявності висновку Конституційного суду щодо відповідності документа вимогам ст. 157 і 158 Основного закону.

Після отримання висновків КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект не менше 226 голосів нардепів. На наступній черговій сесії парламент може голосувати за нього для прийняття в цілому. Для цього буде потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв. Така процедура встановлена Конституцією України.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА