19:39 31.10.2019

Гончарук вітає прийняття Радою в 2-му читанні законопроекту про анбандлінг

2 хв читати
Гончарук вітає прийняття Радою в 2-му читанні законопроекту про анбандлінг

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук вітає прийняття Верховною Радою у другому читанні законопроекту №2239-1 про відділення від НАК "Нафтогаз України" діяльності з транспортування природного газу.

"Нарешті ми відокремили транспортування природного газу від його видобутку та постачання. Це надважливо, бо анбандлінг - це в першу чергу впровадження європейських газових правил", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Гончарук також акцентував увагу на тому, що українська газотранспортна система залишається в 100% власності держави.

"Анбандлінг означає залучення інвестицій в українську ГТС і створення незалежного оператора в повній відповідності до європейського законодавства. Більше того, прийнятий законопроект є виконанням міжнародних зобов'язань України. Це гарантує енергетичну безпеку Європи, посилює нашу стійкість на міжнародній арені", - додав прем'єр-міністр.

Як повідомлялося, 31 жовтня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2239-1, необхідний для відділення від НАК "Нафтогаз України" діяльності з транспортування природного газу, сертифікації нового незалежного оператора газотранспортної системи (ГТС) і створення умов для укладення транзитного контракту з "Газпромом" за європейськими правилами.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України 18 вересня 2019 року оновив план анбандлінгу "Нафтогазу". Новим оператором буде ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ, 100% "дочка" АТ "Укртрансгаз"), яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з технічної експлуатації ГТС та має відповідний персонал.

ОГТСУ буде передано у власність АТ "МГУ", 100% акцій якого Кабмін вирішив передати в управління Мінфіну. Одночасно держава передасть новому оператору в управління газотранспортну систему терміном на 15 років.

Новий оператор зможе повноцінно запрацювати з 1 січня 2020 року. Нова модель анбандлінгу НАК відповідає вимогам Третього енергопакету, що відкриває дорогу для укладення нового транзитного договору у відповідності з європейськими правилами. Чинний 10-річний транзитний контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом" спливає 1 січня 2020 року

ГТС України має загальну протяжність газопроводів майже 38 тис. км. До неї входять 73 компресорні станції та понад 1,4 тис. газорозподільних станцій.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Аграріям із чинною бронню на мобілізацію автоматично пролонговано її на 1 місяць

"Укренерго" запроваджує ліміти споживання на перший день літа з 18:00 до 23:00

"Укренерго" попереджає про ймовірне повернення до обмежень е/е через можливий дефіцит

Кабмін встановив із 1 червня тариф на е/е для населення в 4,32 грн/кВт-год - перший заступник голови енергокомітету Ради

Країни ЄС згодні координувати зусилля для скорочення імпорту енергоносіїв із РФ до нуля - єврокомісар

США планують залучити понад $62 млрд бюджетної допомоги Україні від міжнародних партнерів - заступник міністра

Нові вимоги ДБН до бомбосховищ можуть стати бар'єром для реалізації проєктів в Україні - ЄІБ

Питання перегляду тарифів на е/е для населення до порядку денного засідання Кабміну не включали

Пріоритет "Метінвесту" - залучити до роботи якомога більше колишніх військових - СЕО

Графіки відключень не застосовуватимуть до підприємств, які імпортують 80% електроенергії - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА