15:31 08.11.2018

В Україні фармкомпанії-спонсори кліндосліджень готові до відкриття неконфіденційних даних, але система ще в розробці

2 хв читати
В Україні фармкомпанії-спонсори кліндосліджень готові до відкриття неконфіденційних даних, але система ще в розробці

Фармацевтичні компанії, що виступають спонсорами клінічних досліджень, готові до відкриття даних, які не є конфіденційними і не становлять комерційної таємниці, але система відкриття таких даних ще перебуває в розробці.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив голова Української асоціації клінічних досліджень (УАКД) Іван Вишнивецкий, коментуючи набуття чинності змін до закону "Про лікарські засоби" щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів.

"Компанії-спонсори та організатори, думаю, готові (до відкриття інформації - ІФ), тому що інформація, яка становить комерційну таємницю залишається конфіденційною, а основну інформацію вони і так надають державним органам у вигляді всіх документів, що становлять повне досьє дослідження", - сказав він.

Водночас експерт зазначив, що наразі система для надання повного доступу до цих даних перебуває лише на етапі розробки. Зокрема, Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я (ДЕЦ) створив офіційний відкритий реєстр усіх клінічних досліджень, які здійснюються або здійснювалися в Україні.

"Це можна вважати вже зробленим першим кроком, але дані про результати цих досліджень там поки що не недоступні", - сказав І.Вишневецький.

Як повідомлялося, у вересні 2018 року Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроект (№4074) про відкриття доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних досліджень лікарських засобів.

Міністерство охорони здоров'я має до 1 січня 2019 року розробити і подати уряду необхідні для реалізації закону про доступ до результатів клінічних досліджень нормативно-правові акти.

Наразі в Україні здійснюють близько 200 клінічних досліджень. При цьому за останні два роки припинилося скорочення кількості кліндосліджень.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Загони швидкого реагування Українського Червоного Хреста допомагають евакуювати жителів підконтрольних Україні районів Донецької області

Перші з 15 закуплених у 2023 р. лінійних прискорювачів будуть поставлені наприкінці червня - гендиректор МЗУ

Рада ухвалила за основу законопроєкт, що обмежує взаємодію медиків із фармкомпаніями

Перші з 15 закуплених у 2023 році лінійних прискорювачів будуть поставлені наприкінці червня

Усі онкопрепарати за контрактами 2023 р. закуплено й розвезено по лікарнях

Farmak зазнає дефіциту кадрів через мобілізацію працівників-чоловіків

Медмережа "Добробут" відкрила дві власні діагностичні лабораторії

Проєкт постанови уряду про діяльність онлайн-сервісів цінових агрегаторів медикаментів буде доопрацьовано

Superhumans Center отримав EUR4,7 млн від МЗС Нідерландів для відкриття реабілітаційних центрів в Україні

До сфери управління МОЗ перейшли вже 16 обласних бюро судмедекспертизи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА