13:55 09.10.2020

Україна наполягає на проведенні зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки", наступного тижня може відбутися зустріч їхніх радників - Єрмак

2 хв читати
Україна наполягає на проведенні зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки", наступного тижня може відбутися зустріч їхніх радників - Єрмак

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак наголошує, що Україна активно наполягає на проведенні наступної зустрічі лідерів "нормандської четвірки", оскільки війна триває саме на українській території, а всі політичні рішення ухвалюються на рівні лідерів.

"Така зустріч має відбутися якнайшвидше. В цьому нас підтримують наші партнери по "нормандському формату" – Німеччина та Франція. І ми вважаємо, що це вкрай необхідно для того, щоб рухатися вперед і зробити те, чого так очікує весь український народ", - наголосив він під час виступу в Королівському інституті міжнародних відносин Chatham House (Велика Британія) в четвер, повідомляє прес-служба ОП.

Єрмак зазначив, що переговорний процес триває, і наступного тижня, можливо, відбудеться відеоконференція політичних радників лідерів держав. "І ми будемо говорити про те, щоб якомога скоріше відбувся саміт, і вже були якісь рішення", - додав він.

Керівник ОП зазначив, що на сьогодні Україна повною мірою виконує домовленості, досягнуті на саміті "нормандської четвірки" в Парижі, й міжнародні партнери це бачать. За його словами, Росія також має виконувати досягнуті раніше домовленості.

"Або Росія справді готова до припинення цієї війни, або повинна сказати, що вона не готова до цього", - наголосив він.

Єрмак нагадав, що з моменту попереднього саміту "нормандської четвірки" відбулося узгодження чотирьох нових точок розведення сил і засобів на лінії розмежування на Донбасі, практично погоджені 20 ділянок для розмінування. Також було досягнуто домовленості про доступ представників Міжнародного комітету Червоного хреста в місця незаконного тримання осіб на непідконтрольних українській владі територіях, проте цю домовленість наразі не виконано.

"На жаль, на сьогодні вже кілька місяців взаємне звільнення не відбувається саме з причини того, що протилежна сторона не узгоджує списки. Постійно робляться якісь перепони для цього. Зараз вони говорять, що їм нібито перешкоджає в цьому постанова Верховної Ради щодо місцевих виборів. Але ми постійно наголошуємо, що це нонсенс: як таке гуманітарне питання, як життя і здоров’я людей, може залежати від документа?" - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА