18 квітня 2018, 02:45

2+2=5? Чи надурять українців менеджери Порошенко?

UPD.

Перемога! Майже три години комісія намагалась протягнути за вуха рішення про допуск Дмитра Вовка до конкурсу. Але спільними зусиллями з колегами-нардепами та завдяки присутності громадскості та медіа комісія не змогла прийняти неправомочне рішення.

Відео засідання – за посиланням.

https://www.facebook.com/alex.ryabchyn/videos/1553341354778376/

***

Сьогодні увага всіх людей які цікавляться реформами в енергетиці буде прикута до рішення комісії з відбору "нових" членів НКРЕКП. "Нових" у лапках, тому що завтра буде вирішуватись остаточна доля голови цієї структури Дмитра Вовка, який вирішив податися вже на відкритий конкурс на вакантну посаду члена НКРЕКП, після того як майже 4 роки тому був призначений на цю посаду особисто указом президента Порошенка.

Тиждень тому, 13 квітня 2018 року, на засіданні Конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів НКРЕКП було прийнято одноголосне рішення про недопуск Дмитра Вовка до конкурсу. Причина банальна і проста – він не має необхідного п'ятирічного досвіду у сфері енергетики.



Згідно його відкритої біографії Дмитро працював або у сфері фінансів у компанії Гонаревої, або безпосередньо на Порошенко у його шоколадній компанії в Москві. Як ми бачимо неозброєним оком – в нього немає п'ятирічного стажу роботи в енергетики. Але пан Вовк так не думає.

Він скористався правом оскарження рішення комісії та надав додаткові пояснення щодо наявності у нього необхідного стажу. Він стверджує, що робота у компанії Інвестиційний капітал Україна (ICU) з 2009 по 2013 роки, де він був віце-президентом корпоративних фінансів... може бути врахована як діяльність у сфері енергетики. Поки що нікому, окрім самого пана Дмитра, не вдалось розгледіти явний зв'язок між інвестиційно-банківськими послугами та енергетикою. Але він пояснив, що 2 роки займався реструктуризацією кредитного портфелю групи компаній Донецьксталь, де частина цих компаній мала ліцензію НКРЕ на комбіноване виробництво теплової та електричної енергії.

Таким же нахабним чином намагається легалізувати свій відсутній стаж в енергетиці пан Антон Гудаченко, який прийшов у НКРЕКП разом з Дмитром Вовком в січні 2015 року, а до цього працював у аудиторській компанії Ernst&Young (2007 – 2012), потім у "Метінвесті" Ріната Ахметова (2012-2014).

Дарую ідею шанувальникам таланту пана Вовка: терміново реєструйте відповідний законопроект і зробіть так, як було зроблено з призначенням Генеральним Прокурором України пана Юрія Луценко.

Нагадаю, що тоді заради однієї своєї людини в кваліфікаційних вимогах на зайняття посади Генпрокурора замість "має вищу юридичну освіту" та"має стаж роботи в галузі права не менше 10 років" змінами в законодавстві бліцкригом було проголосовано "має вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п'яти років".

Для того, щоб раз і назавжди вирішити питання відповідного стажу, пропоную визнати, що ті депутати від коаліції, а також співробітники ICU й Roshen, що споживали електричну енергію, тепло та гарячу воду, вважаються такими, що мають п'ятирічний, чи який там їм потрібний стаж в енергетиці й комунальних послугах. Так саме можна відразу цим законопроектом надати депутатам за голосування за освітні та військові законопроекти звання кандидатів наук та полковників збройних сил, а за голосування за закон про дипломатичну служба ранги надзвичайних і повноважних послів:)

У ситуації з Вовком надзвичайно вражає самовпевненість влади у намаганні в обхід закону призначити "свого" перевіреного і залежного члена регулятора. За час перебування Дмитра Вовка на посаді голови Регулятора ми здобули горе-формулу "Роттердам+", законність впровадження якої досліджує НАБУ. Також Комісія намагалася запровадити абонплату за газ, а, нещодавно, НКРЕКП ввела так звані "стимулюючі RAB тарифи" для обленерго, які у запропонованому вигляді вплинуть на збільшення сум у квитанціях споживачів без відповідного підвищення якості послуг. Можливо така діяльність відповідає очікуванням влади і є реалізацією поставлених перед паном Дмитром завдань, але мене така робота регулятора зовсім не влаштовує.

Сьогодні, 18 квітня, у 11.00, Конкурсна комісія знову збереться, щоб розглянути пояснення пана Дмитра і прийняти остаточне рішення. При обговоренні кандидатури Вовка на попередньому засіданні члени комісії вже наголосили на тому, що у процесі відбору кандидатів вони створили ряд прецедентів, наприклад, до конкурсу не були допущені кандидати, які мали стаж роботи у сферах дотичних до енергетики. Ця ситуація може стати лакмусовим папірцем незалежності самої комісії, незалежність і незаангажованість якої вже під серйозною загрозою.

Якщо Президенту та його найближчому оточенню вдасться врешті знайти аргументи, вплинути на рішення комісії та допустити до конкурсу Дмитра Вовка всупереч вимогам закону – це буде означати проведення конкурсу без конкурсу. Це фірмовий почерк діючої влади – саме таким чином протягнуються потрібні люди і дискредитується оновлення судового корпусу, реформа держслужби, реформа антикорупційних органів та інші починання.

Хіба хтось вірить, що просто так перед виборами буде віддано контроль над ринком енергетичних послуг сукупний обсягом за різними оцінками більш ніж 400 млрд гривень?

Я буду дуже здивований, якщо Банкова не буде ва-банк проштовхувати рішення, розуміючи що в них залишився всього рік на те, щоб вижати всі соки з енергетичного сектору?

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах. Прозоре призначення членів цього органу має стратегічне значення і надзвичайну важливість. Від цих чиновників буде залежати сума у платіжки кожного з нас.

Тому запрошую завтра журналістів, громадськість та активістів для того, щоб не допустити фальсифікації проведення конкурсу.

П'яти членам конкурсної комісії я бажаю витримки та державницьких рішень. Впевнений, що дуже поважні та досвідчені членам комісії не повинні заплямовувати свою репутацію та продаватися за бочку варення та кошик печива. Прикритись колегіальним рішенням нікому не вдасться, завтра вся країна побачить хто або буде протягувати президентських ставлеників на відповідальну посаду, або виконає свій професійний обов'язок до кінця та дасть шанс на оновлення та нормальну роботу НКРЕКП.

Закон про зелені номери для електрокарів підписано Президентом Зеленським!

Вітання всім електромобілістам! Сьогодні законопроект N10405 про доступ електромобілів до зарядних станцій отримав підпис Президента України Володимира Зеленського та став Законом! На цьому роботу не завершено, далі починається робота Уряду, профільних міністерств та установ, зокрема, розробка зелених номерів та знаків...

To be continued...

Це були найкрутіші 5 років мого життя. Зараз драйв від служіння Україні поступово змінюється трошки підзабутим адреналіном від нових викликів...

Останні законопроекти цієї Верховної Ради

Неможливе – можливе! Мало хто вірив, але в останній день роботи Верховна Рада прийняла два зелених законопроекти мого з колегами авторства...

Надо поговорить? Треба діяти!

Коли влада не дає складні відповіді на складні питання, "вулиця" вирішує всі дуже просто. За п'ять років минулої влади я пам'ятаю багато рішень, які не були прийняті і віддані на відкуп "вулиці"...

Чи підпише Зеленський закон про зелені номери для електромобілів?

Третій рік поспіль Україна знаходиться в топ-10 країн світу за темпами розвитку електромобілів завдяки ініціативам Верховної Ради щодо здешевлення вартості електрокарів для українців...

Владислав Бухарєв. Новий керівник Служби зовнішньої розвідки України.

Сьогодні мого колегу по фракції Батьківщина генерал-лейтенанта Владислава Бухарєва призначили на посаду керівника Служби зовнішньої розвідки України...