19:52 31.12.2019

Підписані газові угоди позбавляють Росію відповідальності за енергетичну агресію

2 хв читати
Підписані газові угоди позбавляють Росію відповідальності за енергетичну агресію

Підписання газової угоди позбавило Україну можливості притягти Росію до відповідальності за енергетичну агресію, вважає партія "Європейська солідарність".

"Україна мала виключно сильну позицію на газових переговорах з Росією. Виграш України в Стокгольмському арбітражі і чітка перспектива виграшу за позовом 2018 року ставили "Газпром" на межу дефолту. Команда НАК "Нафтогаз України" в попередні п'ять років забезпечила виконання президентських директив і доручень, гарантувавши енергетичну безпеку і незалежність України. Введення США санкцій проти "Північного потоку-2" поставило під сумнів реальність побудови газопроводів в обхід України. Тепла зима і накопичені резерви газу дозволяли приймати рішення не в умовах цейтноту, а виходячи з найбільш вигідних позицій", - наголошується в заяві, оприлюдненій прес-службою політсили.

"Не дивлячись на це, нинішня влада пішла на умови, які істотно послаблюють можливості України протидіяти російському агресору. Недарма помічник Володимира Зеленського Андрій Єрмак, чий підпис стоїть під протоколом, який ліг в основу умов транзиту, отримав високу оцінку російської сторони", - заявили в "Євросолідарності".

У партії підкреслили, що згідно з прийнятими умовами Україна не лише відмовляється від багатомільярдних штрафів і арешту майна "Газпрому" в рамках відповідальності Росії за угодою 2009 року, але і фактично дає свою згоду на добудову газопроводів в обхід українських територій.

"З 2021-го року прийнято гарантований обсяг транзиту тільки в 40 млрд кубометрів газу - те, що Росія спочатку пропонувала через західних партнерів як свою позицію. Це ставить під сумнів перспективу подальших санкцій", - нагадали в "Євросолідарності".

У зв'язку з цим партія висуває список вимог, а саме - не допустити згортання міжнародних судових процесів проти Росії і її суб'єктів, зокрема щодо повернення кримських родовищ, ввести заборону на прямі постачання в Україну російського газу і продовжити координацію зусиль з міжнародними партнерами щодо недопущення побудови "Північного потоку 2".

Як повідомлялося, відповідно до підписаного 20 грудня в Мінську міжурядового протоколу Україна-РФ-Єврокомісія, протягом 27-30 грудня було реалізовано пакетну угоду з виплатою "Газпромом" "Нафтогазу" $ 2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, відмовою сторін від існуючих позовів, включно з врегулюванням штрафу Антимонопольного комітету України на $ 7,4 млрд, і підписанням транзитної угоди на п'ять років (2020 рік - 65 млрд куб. м, 2021-2024 роки - по 40 млрд куб. м) з можливістю його продовження на десять років.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА