Банкіри порадили, як вибрати забудовника — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри порадили, як вибрати забудовника

Нерухомість
767
Регулярні інвестиційні скандали, які постійно стрясають ринок первинної нерухомості, можна припинити за допомогою більш жорсткого законодавства, яке обмежить фінансові оборудки забудовників.
Про це заявила представниця НБУ під час круглого столу «Перспективи ринку іпотечного кредитування», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».
«Головна проблема первинного ринку нерухомості – це відсутність єдиного механізму фінансування будівництва житла. До забудовників мають бути встановлені вимоги, які не є лояльнішими, ніж до банків. Вони мають бути схожими, адже суть їхньої діяльності схожа: і банки, і забудовники акумулюють значні кошти населення. А якщо вони рівноправні гравці, то й умови для них мають бути рівними», – заявила головна економістка управління аналізу системних ризиків департаменту фінансової стабільності НБУ Альона Шмигель.
Директорка департаменту роздрібних клієнтів Кредобанку Орися Юзвишин каже, що первинний ринок займає в їхньому іпотечному портфелі 5-7%, але на аналіз забудовників йде багато ресурсів і часу.
«Будівельна галузь занадто політизована. І це веде до дуже непередбачених ситуацій, до відсутності фінансового контролю, – констатує вона. – Поки Україна не наведе лад на цьому ринку, він буде в перманентному стані, а інвестор не матиме 100-відсоткової гарантії, що отримає своє житло».
Поки держава не посилила правила для забудовників, банкам доводиться самостійно контролювати їх.
«Якщо забудовника акредитує незалежний від нього банк з досвідом, який дбає про свою репутацію, імідж і фінансову стійкість, то до цього забудовника можна заходити. Кредобанк не зайде до забудовника, в звітності якого ми побачимо брак фінансової подушки», – сказала Орися Юзвишин.
Окрім цього, банк має збирати усю можливу інформацію про забудовника.
«Треба постійно тримати руку на пульсі, бути учасником різних асоціацій, щоб розуміти, у кого можуть виникнути проблеми, оскільки цей ринок до кінця неврегульований», – пояснила вона.
Начальник управління департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку Віталій Годун каже, що спеціалісти банку можуть оцінити забудовника, «але це не дає 100-відсоткову гарантію, що об’єкт добудують».
Олена Дмитрієва порадила інвесторам звертати увагу на вартість житла. «Фінансові піраміди будуються там, де низька вартість квадратного метра і легкий вхід», – зазначила вона.
Пані Дмитрієва каже, що портфель «Укрбуду» поводиться добре. «З грудня вже погашено 35% нашого портфеля за «Укрбудом», і ми не маємо дефолтів. Люди бачать, як в цій ситуації поводиться держава, що добудовуються фактично всі об’єкти, і люди погашають кредити», – сказала вона.

Довідка Finance.ua:

  • Аналітичний центр dom.ria провів дослідження щодо змін у цінах на квартири у київських новобудовах за III квартал 2020 року, тобто з липня до вересня. Статистичне дослідження проведено для різних сегментів первинного житла: економ-, бізнес-, комфорт та еліт-класу.
  • Кабінет міністрів визначив порядок звільнення від сплати пенсійного збору при купівлі житла.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас