07:49 26.04.2020

Порошенко про мовний закон: Стратегічний для України закон повинен бути позбавлений будь-якої кон'юнктури

2 хв читати
Порошенко про мовний закон: Стратегічний для України закон повинен бути позбавлений будь-якої кон'юнктури

Лідер фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко переконаний, що стратегічний для України закон повинен бути позбавлений будь-якої кон'юнктури, повідомила прес-служба політсили.

"Робота над законом тривала кілька років, щоб цей документ був максимально збалансованим. Ухвалення мовного закону тоді свідомо винесли за рамки президентської виборчої кампанії. Тому що мова - це не тема для спекуляцій. Завжди дотримувався думки, що стратегічний для України закон повинен бути позбавлений будь-якої кон'юнктури", - заявляє Порошенко.

У прес-службі "Євросолідарності" зазначають, що відставка мовного омбудсмена Тетяни Монахової сталася через "незабезпечення" урядом їй умов для роботи і перекладання відповідальності за провал її роботи на розробників закону про мову. У прес-службі партії також наголосили, що закон встановив для уряду необхідність створення протягом шести місяців усіх умов для діяльності уповноваженого із захисту державної мови.

"Така ситуація чітко показує ставлення чинної влади до підтримки і розвитку української мови. Але наша мова була і залишається запорукою національної безпеки і державної єдності. Дякую всім, хто працював і працює над дотриманням закону про мову. Його роль в сучасній історії України важко переоцінити", - підкреслили в прес-службі політсили.

"Сподіваюся, що на посаду мовного омбудсмена прийде розумна, активна і принципова людина, яка буде працювати заради збереження нашої національної ідентичності і захистить один із головних державних інструментів - нашу прекрасну українську мову", - резюмував лідер фракції.

Як повідомлялося, Тетяна Монахова написала заяву на звільнення з посади уповноваженої з захисту державної мови.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА