21:25 24.04.2018

ПАРЄ визнала, що частиною територій українського Донбасу управляє Росія

3 хв читати
ПАРЄ визнала, що частиною територій українського Донбасу управляє Росія

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) підтримала поправку української делегації та проголосувала за визнання контролю Росії над частиною території українського Донбасу.

"Перемога! Прийнято важливу поправку української делегації в ПАРЄ в доповіді "Про надзвичайний стан і відступ від конвенції про права людини", і асамблея проголосувала за визнання окупації частини Донбасу Росією!" - написав глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв (фракція "БПП") на сторінці у Facebook.

Він зазначив, що відтепер "казкам про шахтарів і трактористів із військторгу" в міжнародних документах "настав кінець".

Представник української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко на сторінці у Facebook пояснив: "ПАРЄ підтримала правки української делегації, першим автором яких мав честь бути я, до однієї з доповідей. Тепер окупована територія Донбасу описана в рішенні ПАРЄ не non-government controlled territories (не контрольовані урядом території), а territories under effective control by the Russian Federation (території, контрольовані Росією)".

У свою чергу перший віце-спікер Верховної Ради, член постійної делегації в ПАРЄ Ірина Геращенко зазначила, що таким чином ПАРЄ зафіксувала правду про контроль РФ над частиною Донбасу.

"Сьогодні ще одна фіксація правди - щойно в ПАРЄ більшістю голосів прийнято важливу поправку української делегації в доповіді "Про надзвичайний стан і відступ від конвенції про права людини". Асамблея проголосувала за фактичне визнання окупації (ефективного дійсного контролю) частини Донбасу Росією. Кожна фіксація Росії-окупанта в міжнародних документах наближає її керівників - авторів авантюри з Кримом і Донбасом - до Гааги", - написала І.Геращенко у Facebook.

Як зазначено в резолюції, яку Асамблея розглянула у вівторок, Конвенція адаптується до будь-яких обставин, продовжуючи регулювати дії держави навіть у разі національної кризи.

Стаття 15 Конвенції про права людини, нагадують у доповіді, дозволяє державам відступати від певних зобов'язань під час війни або іншої надзвичайної ситуації, що загрожує життю нації. Проте національній владі не дозволяється діяти без обмежень.

Як зазначено в доповіді, держави, які відступають від положень Конвенції або донедавна робили це, - Україна, Франція, Туреччина.

Україна повідомила генеральному секретарю Ради Європи про відступ 9 червня 2015 року, що було пов'язано зі збройною агресією РФ.

Франція відступила від положень Конвенції у зв'язку з терактами, а Туреччина - через спробу перевороту в країні.

Зокрема ПАРЄ рекомендує Україні докладати подальших зусиль щодо поліпшення умов для людей, які використовують контрольно-пропускні пункти (КПВВ) між контрольованою урядом територією та непідконтрольною її частиною.

Крім того, Асамблея рекомендує Києву докладати зусиль для забезпечення достатніми ресурсами та належного функціонування судів, які переведено з непідконтрольних територій.

До цих положень з ініціативи представників делегації Верховної Ради України внесли поправки, згідно з якими непідконтрольні території в доповіді називають такими, що перебувають під контролем РФ, - "territories under effective control by the Russian Federation".

Згідно з інформацією О.Гончаренка, згадка про "тимчасово окуповані території, контрольовані російською окупаційною адміністрацією" була в проекті поправок до доповіді, проте остаточно їх було затверджено в дещо іншій редакції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

"УДАР Віталія Кличка" пропонує ввести декларування  відсутності зв'язків з рф для бізнесу

Іспанія визнає державу Палестина в кордонах 1967 року - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА