13:21 30.06.2020

Стефанішина допускає, що підписання договорів у рамках "промислового безвізу" може у 2021 році і не бути

2 хв читати
Стефанішина допускає, що підписання договорів у рамках "промислового безвізу" може у 2021 році і не бути

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина допускає, що підписання договорів у рамках Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції (Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Products, АСАА) може не бути і у 2021 році.

"Я гадаю, що найважливішим є те, що ми розпочали ці переговори, що до України приїде така місія (оціночна місія із "промислового безвізу" - ІФ). Після того, вона має оцінити все законодавство у сфері технічного регулювання стандартів для промисловості, яке ми трансформували останні десять років. Далі буде проведено оцінку всіх органів ринкового нагляду, як вони працюють, як вони функціонують, також органи сертифікації та акредитації. Тобто це досить тривалий процес", - сказала Стефанішина в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Віце-прем'єр додала, що робота місії відбуватиметься в чотири етапи, і лише після них Україна отримає рекомендації, які повинна буде виконати.

"Фактично, ми на переможному шляху, оскільки наразі ми входимо в технічні процедури, із закінченням яких ми будемо готові говорити про підписання. Це не швидкий процес, але я намагатимуся його пришвидшити", - наголосила вона.

Стефанішина також зазначила, що проситиме європейську сторону, незважаючи на обмеження, які пов'язані з коронавірусом, прискорити початок проведення оціночної місії, хоча б у дистанційному форматі на етапі роботи з нормативною базою.

На уточнювальне запитання, чи варто очікувати підписання договорів у рамках "промислового безвізу" у 2021 році, віце-прем'єр заявила, що цього може і не бути.

"Але найбільшої домовленості ми вже досягли. Нагадаю, що ще три роки тому в жодному офіційному документі Україна-ЄС, крім експертної робочої групи, мови про намір підписання цієї угоди не було. Надзвичайними зусиллями вдалося закріпити в декларації минулого саміту це питання", - констатувала Стефанішина.


Повний текст інтерв'ю з віце-прем'єром Стефанішиною буде оприлюднено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голова "Нафтогазу" Чернишов може повернутися в уряд - депутат Железняк

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА