08:44 30.12.2017

Росія хоче, щоб Україна була "частиною великої російської орбіти" - Волкер

2 хв читати
Росія хоче, щоб Україна була "частиною великої російської орбіти" - Волкер

 У Російській Федерації хочуть зберегти вплив на Україну в контексті ідеології "великої слов'янської сім'ї" та зробити Київ частиною великої російської орбіти, заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

"Я думаю, що Росія хоче, щоб Україна була частиною великої російської орбіти, частиною великої слов'янської сім'ї, мала хороші відносини з Росією і уряд, дружній Росії. Але за іронією, на виході виходить рівно навпаки. Уряд України зараз більш скептичний щодо Росії, більш націоналістичний і прозахідний, ніж будь-коли", - йдеться в інтерв'ю К.Волкера, оприлюдненому на сайті радіостанції "Эхо Москвы" в п'ятницю.

Водночас він наголосив, що аналогічне ставлення нині зміцнюється і в молодому поколінні українців, яке бачить вторгнення Росії на територію України і насильство, яке виходить від цього вторгнення. "Тож це Росії вирішувати, в чому її інтерес, але поки що це не працює", зазначив К.Волкер.

За його словами, мета Росії щодо України залишається такою, як і раніше, проте тактика її має змінитися.

"Окупаційне утримання території не працює. Звісно, Росія вестиме боротьбу за серця та уми українців ще довго, і нікого це не повинно дивувати, але це має відбуватися на законному полі, а не коли Росія вторгається в Україну і забирає її території", - зауважив спецпредставник Держдепу.

Також він зазначив, що у Вашингтоні хочуть бачити відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, а також відновлення безпеки та захисту для всіх українців "незалежно від національності, етнічної приналежності чи релігії".

К.Волкер заявив, що США навіть за умови реалізації Мінських угод готові лише частково зняти санкції проти Росії.

"Санкції, і європейські, і американські, стосуються різних категорій. Є санкції, накладені за заявлену анексію Криму. Є санкції, накладені пізніше за вторгнення на Донбас. Є санкції у рамках "Закону Магнітського". Є санкції за втручання Росії в американські вибори. І це все різні групи санкцій. Найсуворіші санкції були накладені на Росію за недотримання Мінських угод, і якби Росія вийшла з Донбасу, положення мінських договорів були застосовані, і ми б побачили відновлення суверенітету України, тоді ці санкції було б знято", - пояснив він.

Коментуючи питання незаконної анексії Криму, К.Волкер заявив, що Вашингтон ніколи її не визнає.

"Ми не визнаємо захоплення Криму Росією, його заявлену анексію. З Кримом, я думаю, нас чекає тривалий період розбіжностей щодо його статусу", - зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА