Клімкін у Брюсселі візьме участь у консультаціях щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС та зустрінеться з керівництвом НАТО

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебуватиме з робочим візитом у Брюсселі 6-8 вересня, де візьме участь у тристоронніх міністерських консультаціях Україна-ЄС-РФ щодо імплементації торговельної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС і планує провести низку двосторонніх зустрічей із високими представниками Європейського союзу і НАТО.
Як повідомляється на офіційному сайті МЗС України у неділю, зустрічі плануються, зокрема, з віце-президентом Європейської комісії, високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні, комісаром ЄС з питань торгівлі Сесілією Мальмстрем, генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом, заступником прем'єр-міністра, міністром закордонних справ Королівства Бельгія Дідьє Рейндерсом.
"Ключову увагу під час візиту буде приділено шляхам підтримки з боку ЄС у виконанні Мінських домовленостей, підготовці до початку імплементації поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі Україна-ЄС з 1 січня 2016 року, перспективам введення безвізового режиму для громадян України", - йдеться в повідомленні.
Як повідомлялося, 4 вересня прес-служба Північноатлантичного альянсу анонсувала зустріч П.Клімкіна і Й.Столтенберга на 7 вересня.
П.Клімкін того дня заявив, що "наприкінці наступного тижня" може відбутися зустріч глав МЗС "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція, Росія), але конкретну дату і місце зустрічі його не узгоджено.
Раніше глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що з 1 січня 2016 року набуде чинності продовольче ембарго РФ щодо України, якщо Москві не вдасться домовитися про додаток до договору про зону вільної торгівлі Україна-ЄС, який знімає ризики російської сторони. П.Клімкін у відповідь на це заявив, що погрози РФ ґрунтуються на надуманих побоюваннях і не мають економічних підстав, а українська сторона продовжує процес тристоронніх консультацій і намагається переконати російську сторону в безпідставність побоювань.