12:38 30.09.2020

Майже третина українців вважає, що через децентралізацію вся влада опинилася в руках місцевих "князьків" - соцопитування

3 хв читати
Майже третина українців вважає, що через децентралізацію вся влада опинилася в руках місцевих "князьків" - соцопитування

Оцінюючи результати децентралізації для населення, 29,7% українців заявили, що через реформу вся влада опинилася в руках місцевих "князьків", свідчать дані дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та Центром Разумкова.

Зокрема, на запитання, що дала децентралізація влади (переміщення багатьох функцій із центру на місця) громадянам, 15,3% респондентів відповіли, що відкрилися нові можливості для громадян впливати на владу. 22,2% заявили, що прискорилося спустошення сіл, селищ і деяких міст, 13,4% вважають, що покращилась якість послуг для громадян, 29,7% упевнені, що вся влада опинилася в руках місцевих "князьків", 6,7% - інше, а 28,1% не змогли відповісти.

Крім того, респондентів поінформували, що з початку реформи децентралізації в 2015 році суттєво зросли доходи місцевих бюджетів. У зв'язку з чим, їм поставили запитання, чи відчули вони якісь результати використання цих коштів (поліпшення якості послуг, благоустрою, соціальної допомоги) за цей час?

Про те, що відчули зміни на краще, повідомили 26,8% респондентів. 46,7% не відчули жодних змін, 12,1% - відчули тільки зміни в гіршу сторону, а 14,3% не змогли відповісти на запитання.

Тих, хто відповів, що відчув зміни у кращу сторону, запитали, чого саме вони стосуються.

На це запитання 61% респондентів зазначив, що покращилася якість доріг, 27,1% заявили про поліпшення благоустрою біля будинків. 23,5% повідомили про поліпшення умов проведення дозвілля, 23,4% - роботи міського транспорту, 17,5% - роботи комунальників. Відзначалося також поліпшення оплати праці бюджетників, матеріальної допомоги малозабезпеченим і турботи про соціально вразливі групи населення, шкільної та дошкільної освіти, охорони правопорядку і безпеки в місті, боротьби з корупцією в органах місцевої влади, забезпечення житлом і робочими місцями, залучення до населених пунктів інновацій та інші аспекти.

Тих, хто відповів, що відчув зміни в гіршу сторону, також запитали, чого саме вони стосуються.

У відповідь на це 68,8% повідомили, що погіршилося медичне обслуговування, 36,9% назвали забезпечення робочими місцями, 28,9% - якість доріг, 28,3% - боротьбу з корупцією в органах місцевої влади, 26,7% - охорону правопорядку, 25,8% - шкільну освіту, 21% - матеріальну допомогу малозабезпеченим, 19,9% - роботу міського транспорту, 18,4% - оплату праці бюджетників. Також 18,4% вважають, що погіршилися умови для розвитку бізнесу. Відзначалося погіршення роботи комунальників, дошкільної освіти, благоустрою біля будинку, екології та в інших сферах.

Дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 14 до 19 серпня в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022 респонденти віком від 18 років методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА