13:55 25.05.2020

Аеропорт «Київ» може збанкрутувати: компанія просить у держави дотацій, мінімальних ставок і конкурентних умов

2 хв читати

Унаслідок карантину Міжнародний аеропорт «Київ» втратив 92% доходів і опинився на межі банкрутства. Звернення до керівництва країни по допомогу результатів не принесли. Про це в інтерв’ю LB.ua повідомив Олег Левченко, генеральний директор компанії-інвестора ТОВ «МАСТЕР-АВІА», яка управляє аеропортом.

За його словами, аеропорт втратив 100 тисяч пасажирів на місяць і 50 щоденних рейсів. Зараз щомісяця здійснюється кілька поштових і внутрішніх бізнес-рейсів. Щоб вижити, аеропорт домовився з банком про відтермінування виплат і зниження кредитної ставки, відправив майже 2000 співробітників у неоплачувану відпустку та скоротив до 60% витрат. «На роботу виходять лише ті, хто відповідає за підтримку працездатності інфраструктури. Оскільки аеропорт сам по собі не закритий – закритий тільки пункт прикордонного пропуску – ми повинні його обслуговувати. Це до сотні людей. Ми зупинили все, що можна було зупинити, але законсервувати повністю неможливо», – повідомив Олег Левченко.

За його словами, ситуація ускладнюється нерівними умовами: всі вантажні, гуманітарні, бізнес-рейси київського авіавузла здійснює Бориспіль, тоді як аеропорт «Київ» простоює. «Це абсолютно нормальна практика, якщо держава візьме на себе функцію регулювання та розподілу потоків пасажирів, рейсів. Пропорція 30% на 70% дасть можливість обом аеропортам зберегти рівну конкуренцію та забезпечить достатнім пасажиропотоком для стабілізації і подальшого розвитку економіки підприємств», – вважає ген директор «МАСТЕР-АВІА».

Крім того, підприємство просило Міністерство інфраструктури встановити для всіх аеропортів рівні мінімальні ставки на авіаційне обслуговування (пасажирський збір, збір за зліт-посадку, збір за безпеку), а також надати пряму фінансову допомогу на час карантину: 22 млн грн на виплату зарплат й утримання інфраструктури, $15 субсидії на пасажира, допомога в рефінансуванні кредиту на $28 млн. Офіс президента і РНБО відповіли, що звернення перенаправлені на розгляд Кабміну. «Якщо держава не допоможе нам фінансово і регуляторно, ми не зможемо вижити. Така ж ситуація в регіональних аеропортах. Відмінність тільки в тому, що у них немає конкурентів. В Одесі, Харкові, Херсоні – по одному аеропорту. У Києві – два. Ми змушені конкурувати, перебуваючи при цьому в нерівних умовах. «МАСТЕР-АВІА» свого часу врятувала аеропорт. Коли державі потрібна була допомога в підготовці до «Євро-2012», прийшов інвестор. Тепер допомога потрібна нам», – заявив Олег Левченко.

У рамках підготовки до «Євро-2012» КМДА передала частину майна комунального підприємства МА Аеропорт «Київ» ТОВ «МАСТЕР-АВІА» в оренду на 49 років. У реконструкцію аеропорту було інвестовано 2,1 млрд грн. Нова інфраструктура, розширення географії та пулу авіакомпаній збільшили річний пасажиропотік із 18 тисяч у 2010 році до 3 млн – у 2019 році.


 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кількість боїв на всій лінії фронту зросла до 73, найбільше зіткнень відбулося на покровському напрямку

Армія РФ від початку доби завдала ударів КАБами по Харкову і п'яти населених пунктах області

У Києві лімітів споживання е/е може вистачити тільки для забезпечення 76% потреб

"Укренерго" в неділю, 2 червня, введе ліміти енергоспоживання в усіх регіонах України

Зеленський провів першу в дипломатичній історії України зустріч із президентом держави Тимор-Лешті

Зеленський обговорив із членами Палати представників США посилення української ППО додатковими системами та ракетами

Олена Зеленська разом з естонською делегацією відвідали прийомну родину, для якої побудували дім

Війська РФ за день здійснили п'ять артобстрілів і три удари БПЛА по Нікопольському району, пошкоджено підприємство і ЛЕП

У Харкові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожого ракетного удару в ніч на 31 травня - Терехов

Сили оборони тримають під контролем 70% Вовчанська, у місті тривають бої - ОСУВ "Хортиця"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА