11 лютого 2020, 08:56

земля

Серед моїх друзів виразно домінують прихильники ринку землі. Тому саме їм адресую цей допис.

Найважливіше – парламент України голосуватиме не за ідею ринку землі (яку я підтримую), а за конкретний законопроект, який, на мою думку, неадекватно втілює її у життя.

Ми у "Європейській солідарності" за цивілізований обіг сільськогосподарських земель, такий обіг – це захист прав мільйонів власників земельних паїв і потужний стимул до розвитку економіки. Ключове слово – цивілізований.

Ухвалення закону в такому вигляді, як його протягує влада, не лише не принесе користі, але й може завдати великої шкоди країні.

Ми не маємо права підтримувати закон лише за його назву. Важливо, що в ньому написано. Нагадаю – проєкт змін до Конституції від Зеленського "про децентралізацію" насправді передбачає знищення самоврядування і узурпацію влади президентом. Проєкт про нібито боротьбу зі "злодіями в законі" насправді є інструментом репресій проти будь-яких громадян. А проєкт про нібито боротьбу з дезінформацією передбачає тотальну цензуру. Подібна ситуація і з земельним законопроєктом.

"Європейська солідарність" подала системні поправки, врахування яких ми вважаємо критично необхідними. Їх кілька десятків, це лиш десь відсоток з усіх понад чотирьох тисяч. Жодну з них не підтримав комітет, і схоже так само "прокатати" їх мають намір у залі. Для нас вони принципово важливі.

Наприклад, ми вимагаємо захистити селян-власників землі через встановлення пристойної мінімальної ціни, що залежатиме від якості й розташування ділянки, і створення земельного банку для надання дешевих кредитів фермерам. Ми вимагаємо захистити інтереси громади через надходження в місцевий бюджету значних сум збору від операцій з купівлі-продажу землі.

Ми вважаємо, що умовою придбання сільськогосподарської землі має бути збереження її цільового призначення і реальна її обробка та догляд. Ми переконані, що цивілізований обіг земель можливий лише за умови повної інвентаризації всіх земельних ділянок.

Ми категорично наполягаємо на поправках, що обмежують доступ іноземців до української землі, і перш за все – на безстрокову заборону на купівлю сільськогосподарської землі громадянами Росії, юридичними особами за участі росіян, суб'єктами, в яких неможливо встановити кінцевого власника та особами, які будь-коли належали до терористичних організацій.

Влада не хоче враховувати ці поправки, бо, очевидно, має на меті зовсім не захист прав селян. Ні я, ні мої колеги просто не маємо права голосувати за закон у такому вигляді, у які б привабливі гасла його не загортали.

Заборона консульського обслуговування українців за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком.

Заборона консульського обслуговування українців і видачі паспортів за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком. Оскільки багато хто сприйняв цю новину швидше на емоціях, не усвідомивши її змісту й реальних наслідків, поясню по пунктах чому нічого, крім шкоди, це рішення не принесе...

Про бюджет культури на 2024 рік

З одного боку, проєктом бюджету на наступний рік передбачене деяке зростання видатків на культуру порівняно з нинішнім, і це, безумовно добре...

Рішення комісії зі стандартів дежавної мови дискредитує процес деколонізації.

Kомісія зі стандартів дeржавної мови має пeрeглянути своє нeдолугe рішeння, а її члeнам час іти у відставку. Рішeння Національної комісії зі стандартів державної мови про пeрeймeнування півтори тисячі насeлeних пунктів (включно з містом Запоріжжя) викликало справeдливe обурeння...

Про українську реконкісту.

З початком війни із Росію в Україна активно зміцнює національну ідентичність. Зросла державна підтримка української мови, культури, формуються спільні погляди на наше минуле...

Захист української мови – частина нашого європейського вибору.

Висновок Венеційської комісії на новий закон про національні меншини є відверто упередженим, а місцями просто неадекватним. Комісія і раніше відзначалася не дуже адекватними висновками на закони різних держав, що стосуються мови чи національних меншин, але тепер перевершила саму себе...

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР УКРАЇНИ І ЗДОРОВ'Я НАШИХ ДІТЕЙ ЧИ БРУДНІ ГРОШІ ТЮТЮНОВИХ ЛОБІСТІВ: ЩО ПЕРЕВАЖИТЬ?

Днями Верховна Рада розглядатиме в другому читанні євроінтеграційний законопроєкт 9206, який має привести українське законодавство про рекламу у відповідність із європейським...