21:08 28.09.2020

Мішель: Виклики стабільності Євросоюзу, зокрема з боку РФ, вимагають стратегічної автономії ЄС

2 хв читати
Мішель: Виклики стабільності Євросоюзу, зокрема з боку РФ, вимагають стратегічної автономії ЄС

Нестабільна обстановка в світі, що оточує Євросоюз, ставить перед ЄС серед головних питання про європейську стратегічну автономію, заявив голова Європейської ради Шарль Мішель.

"Тому що глобалізований світ сильно змінився з часу закінчення "холодної війни". І тому що навколо нас утворилася дуга нестабільності", - сказав глава Євроради, виступаючи в понеділок відеозв'язком в європейській дослідницькій організації - інституті Брейгеля, що базується в Брюсселі.

"На сході природне і незловмисне розширення європейського демократичного простору було грубо зупинено Росією в Україні. Росія побачила в цьому велику геополітичну небезпеку. Це коштувало Україні частини її території і війни на своєму сході, яка неослабно дестабілізує країну", - продовжив Мішель.

Він додав: "Навіть якщо контекст інший, події в Білорусі ще раз висвічують виклик на східних кордонах Європи".

Подібна обстановка навколо ЄС, за його словами, ставить на порядок денний завдання формування європейської стратегічної автономії, яка повинна стати справою нинішнього покоління Європи.

На думку Мішеля, концепція європейської стратегічної автономії переслідує три мети: стабільність у всіх її різновидах (економічна, соціальна, екологічна, міграційна тощо), Поширення європейських стандартів і норм у світі (безпека продуктів, захист приватного життя, інтернету тощо), просування європейських цінностей, які допомагають будувати більш гуманні та прийнятні для життя людей суспільства.

"Наші цілі амбітні і вимогливі - це мир і процвітання. Саме з цієї причини ми повинні ще більше розвивати всі вимірювання нашої могутності, бути більш послідовними у використанні наших інструментів", - підсумував голова Європейської ради.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА