20:08 04.07.2018

Wikipedia на знак протесту припинила роботу в чотирьох країнах Європи

2 хв читати
Wikipedia на знак протесту припинила роботу в чотирьох країнах Європи

Італійська, іспанська, латиська, а також польська версії порталу Wikipedia виявилися 4 липня недоступними для користувачів. Замість сторінок сайту під час переходу за відповідними посиланнями в цих країнах можна побачити повідомлення про майбутнє голосування в Європарламенті за директивою про авторське право в інтернеті, передають латиський портал Mixnews.lv, Бі-бі-сі, а також TechCrunch.

"Якщо пропозицію (влади ЄС) буде схвалено в її поточній версії, в інтернеті будуть істотно ускладнені такі дії, як, наприклад, обмін новинами в соціальних мережах або доступ до них через пошукові системи", - йдеться в повідомленні порталу. Крім того, в такому випадку сама Wikipedia, як підкреслили її представники, "буде схильна до ризику закриття".

"Ми хочемо продовжувати надавати (своїм користувачам) можливість працювати з відкритим, безкоштовним і перевіреним контентом. І ми закликаємо всіх членів Європейського парламенту голосувати проти нинішнього тексту цієї ініціативи, відкривати його для обговорення і розглядати численні пропозиції щодо захисту доступу до знань від Wikipedia", - додали представники порталу.

Влада ЄС, згідно з повідомленням на сайті, закликає відмовитися від ст. 11 і 13 цього законопроекту. Остання, як вказує TechCrunch, наділяє платформи відповідальністю за порушення авторських прав їх користувачами і підштовхує, таким чином, сайти до попередньої фільтрації всього завантаження контенту. Перша стаття, тим часом, призначена для новинних агрегаторів. Вона, за даними порталу, вводить "податок на посилання", згідно з яким, їх зобов'яжуть платити за копіювання фрагментів журналістських матеріалів.

Італійська версія Wikipedia, як уточнює TechCrunch, була недоступна ще з 3 липня. Наступного дня до неї приєдналися версії порталу в інших країнах ЄС. Відповідні рішення, за інформацією порталу, приймаються окремо кожним місцевим співтовариством редакторів. Скільки саме триватиме бойкот, на сайті Wikipedia не вказується, проте наголошується, що портал не працюватиме в цих країнах і 5 липня, під час голосування за нормами щодо авторських прав в Європарламенті.

У кінці червня законопроект директиви вже схвалив комітет з правових питань Європарламенту. У разі прийняття цих поправок роботи мають автоматично видаляти будь-який пост, в якому неправомірно використовується будь-який контент, захищений копірайтом, наприклад, фото, малюнок або кадр з фільму. Таким чином, серйозної шкоди, як вказує австрійська газета Der Standard, може бути завдано "культурі мема".
 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський провів першу в дипломатичній історії України зустріч із президентом держави Тимор-Лешті

Зеленський обговорив із членами Палати представників США посилення української ППО додатковими системами та ракетами

Олена Зеленська разом з естонською делегацією відвідали прийомну родину, для якої побудували дім

Війська РФ за день здійснили п'ять артобстрілів і три удари БПЛА по Нікопольському району, пошкоджено підприємство і ЛЕП

У Харкові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожого ракетного удару в ніч на 31 травня - Терехов

Сили оборони тримають під контролем 70% Вовчанська, у місті тривають бої - ОСУВ "Хортиця"

Окупанти нарощують темпи атак на сіверському та курахівському напрямках - Генштаб ЗСУ

Унаслідок ДТП на харківській окружній дві людини загинули, одну госпіталізовано у важкому стані - поліція

Кількість жертв ворожого ракетного удару по Харкову, завданого 31 травня, зросла до дев’яти - прокуратура

Україна зацікавлена в розвитку відносин з Асоціацією держав Південно-Східної Азії - зустріч Зеленського з президентом Індонезії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА