15:58 10.01.2020

НБУ найближчим часом може сфокусуватися на підвищенні інфляції

2 хв читати
НБУ найближчим часом може сфокусуватися на підвищенні інфляції

Національний банк (НБУ) найближчим часом може сфокусуватися на підвищенні рівня інфляції, вважає заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Ніколайчук.

"Скоріш за все, протягом найближчого часу завдання (НБУ - ІФ) буде зворотним - підвищувати інфляцію до цілі. Не думаю, що, на відміну від центральних банків розвинених країн, з цим мають бути проблеми", - написав Ніколайчук у Facebook.

За його словами, нинішні умови дають усі підстави для швидшої нормалізації монетарної політики, ніж прогнозував НБУ в жовтні.

"Нарешті зміцнення курсу стало серйозно відображатися на цінах. Ціни завжди більш інертні в бік зниження, ніж у бік підвищення. Тим більше в країні з історичним досвідом високої інфляції. Однак навіть в умовах стійкого споживчого попиту та високих темпів зростання зарплат є ліміти для утримання високої маржі, що врешті стало відображатися передусім на цінах імпортованих товарів і, відповідно, на базовій і загальній інфляції", - пояснив він.

Окрім цього, заступник міністра чекає на зниження інфляційних очікувань центробанку, а також їхньої прив'язки до інфляційних цілей.

У свою чергу Мінекономіки пояснило нетипове для грудня зниження цін суттєвою ревальвацією гривні - в грудні середньомісячний обмінний курс гривні до $1 зміцнився на 3,1%, що є найбільшим значенням у щомісячному вимірі за 2019 рік. Це привело до зниження внутрішніх цін, переважно на імпортні товари: фрукти, одяг, взуття, побутову техніку, фармацевтичну продукцію, паливо, автомобілі тощо. Ще одним чинником стало зниження ціни на газ для населення на 11,2% у грудні, тоді як від початку року ціни знизилися на 28,7%.

"Окрім цього, насичення окремих сегментів продовольчого ринку (розширення пропозиції м'яса та м'ясопродуктів, цукру, олії та ін.) нівелювало зростання цін на ринку молочних продуктів, що дало змогу зламати сезонність продовольчого ринку і залишити ціни незмінними порівняно з попереднім місяцем (за останні два десятиліття в грудні завжди фіксувалося зростання цін на продукти харчування, найменше зростання було у 2011-2012 роках, коли ціни зросли на 0,1%", - додали в Мінекономіки.

Як повідомлялося, за даними Держстату, в грудні 2019 року порівняно з попереднім місяцем дефляція становила 0,2% проти інфляції 0,1% у листопаді, 0,7% - у жовтні.

За даними Державної служби статистики, зростання споживчих цін в Україні у 2019 році уповільнилося до 4,1% порівняно з 9,8% у 2018 році.

НБУ визначив цільовий рівень інфляції 5% ±1 п. п.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укренерго" на останній робочий день встановило ліміти споживання е/е для кожного регіону на всю добу

Інвестфонд Inzhur планує залучити до 10 тис. інвесторів для приватизації готелю "Україна"

Більше половини українців не відкладають гроші на “чорний день”: опитування Rakuten Viber

Девелопери забезпечують автономне живлення в житлових проєктах лише для критичних інженерних систем будинків

Темпи встановлення нової газової генерації наразі дуже недостатні - директор Центру досліджень енергетики

Газопоршнева установка обійдеться в EUR1-1,1 млн/МВт, її окупність – три-шість років - директор Центру досліджень енергетики

Відвідуваність ресторанів і самовивіз зростають у Києві на тлі відключень світла - експерт

"Укрнафта" та "Укргідроенерго" освоять EUR300 млн, які виділяє ЄБРР на підтримку енергетики

Протести фермерів на українсько-польському кордоні - частина європейського руху напередодні виборів до Європарламенту - Мінагрополітики

"Укренерго" на четвер знову встановило ліміти споживання е/е для кожного регіону на всю добу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА