15 квітня 2019, 16:38

ЕЛЕКТОРАЛЬНІ ТЕЗИ

Класичні вибори в Україні закінчилися після першого туру.

Вибори другого туру перетворилися в електоральний Майдан.

Головним викликом електорального Майдану є повалити (змінити) владу.

На Майдані дебати сенсу не мають. Уявіть собі, якби Янукович вийшов тоді на сцену Майдану і щось хотів би довести майданівцям. Приблизно так само сьогодні виглядає Порошенко.

І домовленості на Майдані сенсу не мають. Згадайте, лідери Майдану 2013-2014 вели дебати з Януковичем щодо досягнення домовленостей. Обидві сторони – і майданівці, і російські куратори Януковича – не збиралися виконувати домовленості, які були досягнуті на дебатах.

І в той же час Парасюк вийшов і сказав, ніяких домовленостей, валим владу і крапка. Тобто зрештою всі результати тих дебатів та домовленостей стали нульовими.

Майдан жодного разу не зміг запропонувати змістовної комунікації і стратегії. Тобто сьогодні обговорювати зміст програм Зеленського та Порошенка в публічній комунікації вже сенсу немає. Змістовна комунікація і стратегія завжди народжувалися поза Майданом і після Майдану.

Тому ми можемо проводити дебати між кандидатами, можемо не проводити. Можемо розглядати на дебатах які завгодно питання, можемо не розглядати жодних, але це нічого не змінює – виборці готові здійснити дію електорального підваження влади.

Що б не сказав один чи інший кандидат, це не змінить результати виборів. Що б не зробив один чи інший кандидат, це не змінить результатів виборів.

Виборці налаштовані іти до кінця, тобто у своїй більшості мають намір змести владу. І є серйозна проблема, якщо і влада налаштована теж іти до кінця і лишатися за будь-яку ціну.

Саме тому в суспільстві така напруга. І саме тому заклики до обидвох сторін зменшити напругу, є некомпетентними і даремними.

Змінити ситуацію може лише вихід з електорального процесу.

Є два чи навіть умовно три шляхи.

1. Президент у будь-який спосіб руйнує електоральний процес.

2. Громада зупиняє електоральний процес і переходить до Конституанти.

Малоймовірною є спільна домовленість про зупинку виборів двох кандидатів у Президенти за участі української громади та міжнародної спільноти і перехід до Конституанти.

Всі решта розмов, істерик, конфліктів це електоральна ширма, шоу, і в змістовному плані – неважлива дурниця.

Електоральний Майдан це Майдан. А це значить, що це вже не вибори. І тут правила інші.

Як ми уявляєм перемогу?

Недавно один дуже віруючий у перемогу звинуватив мене в тому, що я не вірю в перемогу. Більшість думає, що уявлення про перемогу у всіх однакові...

Момент істини

1. Ми не витримуємо ліберальний шлях в Україні. Не дивлячись на війну, ми досі не воюємо ні за свободу, ні за вольності, ні за волю. Ми воюємо за націю, за своє, за своїх...

Правила катастрофи

Якщо ти живеш просто, то будь-яка складна угода для тебе кабальна. У складному світі будь-яка локальна війна є війна глобальна. Нагромадження простих рішень у складному світі веде до краху...

Про Надію

ˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑМи – це лише наша омріяна Надія, ˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑБо все решта – це нездійснені наміри ˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑта залишки марних сподівань...

Жижек як уособлення смерті філософії напередодні глобальної ядерної катастрофи

Відгук на статтю Жижека "Діалектика темного просвітництва". Оригінал тут. Жижек говорить з позиції спостерігача чи інтерпретатора про світ, у якому нема і до кінця глобальної катастрофи не буде мислення...

Виснаження

ˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑЗ країною песимістична картина, ˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑБо потрапила в подвійну кабалу вона: ˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑНемовби зраджена Катерина ˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑˑІ водночас Галя балувана...