11:59 25.12.2020

Учені виявили ген, що подвоює ризик важкого перебігу COVID-19

2 хв читати
Учені виявили ген, що подвоює ризик важкого перебігу COVID-19

Дослідники Сванте Паабо із Інституту еволюційної антропології товариства Макса Планка (Німеччина) і Хуго Зеберг із Каролінського інституту (Швеція) виявили ще один генетичний фактор, пов'язаний зі спадщиною неандертальців, який впливає на тяжкість захворювання на COVID-19.

Їхня робота оприлюднена на сервері bioRxiv.

"Тут ми показуємо, що 2-8% людей в Євразії несуть варіантну промоторну область гена DPP4, успадкованого від неандертальців. Цей ген кодує фермент, який слугує рецептором коронавірусу MERS-CoV (що викликає близькосхідний респіраторний синдром - ІФ) і на сьогодні не рахується рецептором SARS-CoV-2. Однак, неандерталський варіант DPP4 подвоює ризик важкого захворювання на COVID-19", - заявляють дослідники.

DPP4 - це фермент, що руйнує низку біологічно активних пептидів, він бере участь у декількох фізіологічних системах, включаючи регуляцію метаболізму глюкози. При цьому, зазначають дослідники, інгібітори DPP4 використовуються для лікування діабету і, як передбачається, впливають на тяжкість захворювання на COVID-19.

У вересні Паабо і Зеберг виявили неандертальський кластер гаплотип (кластер) із шести генів у третій хромосомі, який пов'язаний із вищим ризиком дихальної недостатності у пацієнтів, інфікованих коронавірусом, і, навпаки, захисні області на хромосомах 9 і 12, також успадковані від неандертальців.

За даними дослідників, неандертальський гаплотип виявлений приблизно у 16% жителів Європи і половини населення Південної Азії. У жителів Африки та Східної Азії цих генів немає.

За даними дослідників, поширеність визначеної неандертальської групи генів особливо висока серед жителів Бангладеш, де носіями цього гаплотипу є майже 63% жителів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Делегацію України на 77-му сесію Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я очолив міністр Ляшко

Кабмін дозволив використання канабісу в навчальних цілях, науково-технічній діяльності, виробництві ліків для застосування в медпрактиці

АПАУ прокоментувала повідомлення про нібито заборону роботи маркетплейсів

Петиція до Кабміну із закликом не забороняти сервіс Tabletki.ua набрала 25 тис. голосів

Вакцин від сказу в Україні достатньо, але можна очікувати зростання захворюваності - Кузін

До безоплатного зубопротезування для військовослужбовців і ветеранів можуть приєднатися ще 38 клінік

Мобільні медбригади ТЧХУ за місяць надали допомогу понад 2100 жителям віддалених місць Черкаської області

AstraZeneca вилучає з обігу вакцину проти COVID-19

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА