16:07 03.12.2020

Необхідно відновити роботу Комісії зі стратегічного партнерства Україна-США - експерт

2 хв читати

Київ. 3 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Необхідно відновити роботу Комісії зі стратегічного партнерства Україна-США після того, як посаду президента США обійме лідер президентських перегонів у цій країні Джо Байден, вважає директор Інституту світової політики Євген Магда.

"Орієнтир простий - це відновлення роботи Комісії зі стратегічного партнерства. Вона існувала за президентства Кучми і називалася Кучма-Гор. Потім її було відновлено за президентства Порошенка, але не надто тривалий термін, існувала комісія Клімкін-Помпео. Що ми отримаємо в цьому випадку? Хотілося б, щоб ми отримали, наприклад, продовження модернізації українських Збройних сил", - сказав Магда на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в Києві в четвер.

Він зазначив, що необхідно розуміти також те, що наступальна американська зброя, незалежно від обсягів військової допомоги США Україні, в Україну не потрапить, доки країна не отримає статусу пріоритетного партнера США поза НАТО. Ще одним орієнтиром експерт назвав співпрацю в енергетичній сфері та постачання палива для атомних електростанцій.

"Хочеться сподіватися, що під час каденції Джо Байдена Україна отримає такі бажані можливості енергетичного переозброєння", - зазначив він.

Магда наголосив, що Україні потрібно шукати асиметричні способи співпраці, наприклад у форматі трикутників Україна-Польща-США, Україна-Румунія-США, Україна-Азербайджан-США.

Голова Центру політичних студій Ярослав Божко додав, що доцільною є зміна формату переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі з урахуванням позиції США та з урахуванням можливої участі США в цій платформі.

"Ми бачимо, як на наших очах зазнає стагнації Мінський формат переговорів щодо Донбасу. Ці всі діалоги в ТКГ постійно, циклічно закінчуються ще якоюсь більшою непорівнянністю позицій між Росією та Україною. Уже доходимо до того, що навіть обмін полоненими стає дискусійним питанням. Тому якась можлива зміна формату переговорів щодо Донбасу доцільна для України лише з урахуванням позиції США та з урахуванням можливої участі США в цій платформі", - пояснив експерт.

Водночас він наголосив, що це питання не одного-трьох місяців, і навіть не півроку - це питання тривалої дипломатичної роботи, яка розпочинається на певному рівні довіри.

Крім того, за словами експерта, необхідно донести до нової адміністрації США важливість для України військово-безпекових питань. "Наразі Україні важливо переконати Сполучені Штати, донести цю точку зору, що військово-безпекові питання є для України пріоритетними. І ні демократія, ні права людини, ні антикорупція, ні боротьба за очищення влади не є пріоритетнішими за питання національної безпеки та оборони, захисту від Росії та зміцнення оборонного та безпекового потенціалу нашої країни", - наголосив Божко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За два роки війни в Україні з'явилося понад 300 МВт домашніх і 90 МВт промислових СЕС - голова правління АСЕУ

"Кліар Енерджі" так і не вдалося повернути в мережу три ТЕС на біомасі 22 МВт через проблеми із сировиною - голова наглядової ради

В Україні до кінця 2024 р. за підтримки держави можна встановити до 500 МВт СЕС - голова правління АСЕУ

Українські експортери та Кабмін мають прискорити декарбонізацію з урахуванням вступу в дію в ЄС механізму CBAM з 2026 р

"Кліар Енерджі" до кінця року має намір встановити газопоршневу генерацію на 80 МВт - голова наглядової ради

Обов'язкове використання щонайменше 5% біопалива в автобензині принесе до бюджету понад $1 млрд щорічно - президент "МХП Еко Енерджі"

Свинарство має всі шанси повернутися до рекордних показників виробництва та вийти на експорт

Підприємці готові долучитися до розроблення найкращих практик розвитку бізнесу, але Кабмін намагається їх не чути - голова київського "УДАРу"

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

Дві третини українців хочуть від держави поліпшення своєї поінформованості, майже три чверті - за військово-патріотичне виховання в садочках і школах - соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА