20:11 04.07.2019

До ВР проходять шість партій - соцдослідження

2 хв читати
До ВР проходять шість партій - соцдослідження

Результати всеукраїнського соціологічного дослідження, проведеного дослідницькою компанією Active Group наприкінці червня, вказують, що 5-відсотковий прохідний бар'єр на виборах до Верховної Ради долають шість партій - "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Європейська солідарність", ВО "Батьківщина", "Голос" та "Опозиційний блок".

"За даними соціологів, якби вибори відбулися найближчої неділі, за партію "Слуга народу" проголосували б 36,5% опитаних (42,1% серед тих, хто визначився). Друге, третє і четверте місця з різницею в межах похибки займають "Опозиційна платформа - За життя" з результатом 8,3% (9,6% від тих, що визначилися), "Європейська солідарність" із результатом 8,1% (9,3%) і ВО "Батьківщина" 6,9% (8%). Партія "Голос" отримала 6,7% голосів (7,8%). Суттєве зростання рейтингу демонструє "Опозиційний блок", який готові підтримати 4,6% опитаних, або 5,3% серед тих, хто визначився", - йдеться в прес-релізі, оприлюдненому на сайті Active Group у четвер увечері.

Водночас певні шанси подолати прохідний бар'єр, з урахуванням статистичної похибки дослідження в 1,7%, мають Радикальна партія з підтримкою 3,3% (3,8 від тих, що визначилися) і "Громадянська позиція" - 3% (3,5% від тих, що визначилися).

Партія "Сила і честь" має підтримку 2,5% респондентів (2,9% від тих, що визначилися), "Українська стратегія Володимира Гройсмана" - 1,9% (2,2%).

Решта партій ("Патріот", "Факел", "Незалежність", "Об'єднання "Самопоміч", Партія зелених України, Партія Шарія, "Рух нових сил Михайла Саакашвілі", "Сила людей", "Сила права", "Соціальна справедливість", Аграрна партія України, ВО "Свобода") отримують менше ніж 2%.

"Варто зазначити, що ВО "Свобода", отримавши результат у межах похибки в загальноукраїнському масштабі, в західних областях України має більше ніж 5%, що є статистично значущим", - додають соціологи.

Ще 10,4% опитаних не змогли визначитися з вибором, а 2,9% відмовляються від участі у виборах.

Active Group також опитувала респондентів на предмет визначення антирейтингу політичних партій. Згідно з отриманими результатами, лідером антирейтингу є партія "Європейська солідарність", за яку не проголосують 42,2% респондентів. Друге місце в антирейтингу утримує "Опозиційна платформа - За життя", антирейтинг якої зріс за тиждень із 22,1% до 27,4%.

Далі практично з однаковим результатом антипатії йдуть "Опозиційний блок" (23,6%) і Радикальна партія Ляшка (23,4%), ВО "Батьківщина" (21,3%).

Далі в списку антирейтингу йдуть ВО "Свобода" (15,4%), "Український стратегія Гройсмана" (11,7%), "Слуга народу" (10,0%), "Голос" (8,8%), "Громадянська позиція" (7,0%), Об'єднання "Самопоміч" (6,8%), "Сила і честь" (6,7%).

Інші партії з виборчого списку називали 7,1% опитаних.

Дослідження тривало з 27 до 30 червня 2019 року. Загалом опитано 2896 респондентів в усіх областях України (без урахування населення АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей). Похибка за довірчої імовірності 0,95 не перевищує 1,7%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко відреагував на провокацію проти Девіда Кемерона: спланована операція російських спецслужб, щоб підірвати підтримку України

Зеленський: Важливо, щоб лідери з великим політичним впливом допомагали залучати до Саміту миру інших лідерів, які все ще балансують між Україною та Росією

Київ пропонує європейські варіанти змін до розподілу повноважень між державною та місцевою владами - заступник мера

Більшість українців продовжує довіряти Зеленському як чинному президенту - КМІС

Глобальний саміт миру може мати продовження в парламентському вимірі - Стефанчук

Половина опитаних українців вважають, що Зеленський не виконав більшість передвиборчих обіцянок, половина з них звинувачує в цьому його оточення - КМІС

Участь Китаю в Глобальному саміті миру могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого й довготривалого миру в Україні - МЗС

Верхня палата парламенту Швейцарії відхилила план допомоги Україні на CHF5 млрд через "боргове гальмо"

Порошенко: Верховна Рада несе відповідальність за якість кадрової політики, досить мовчки натискати кнопки

Майже половина українців бачить погіршення в ситуації з демократією та економікою в країні за п'ять років каденції Зеленського - КМІС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА