17:24 23.11.2020

Порошенко запропонував залучити США до "нормандського формату", укласти з Вашингтоном безпекову угоду та реформувати Радбез ООН

2 хв читати
Порошенко запропонував залучити США до "нормандського формату", укласти з Вашингтоном безпекову угоду та реформувати Радбез ООН

П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко під час онлайн-виступу на Міжнародному безпековому форумі в Галіфаксі виступив за реформування механізму "права вето" в Раді безпеки ООН і посилення "нормандського" переговорного формату шляхом залучення США.

"Ми маємо запросити США і розширити формат "нормандської" переговорної групи. Крім цього, очікуємо на якнайшвидше залучення до мирного процесу спеціального представника США. Колишній спецпредставник Курт Волкер був дуже ефективним, і я глибоко йому за це вдячний", - цитує Порошенка прес-служба "Євросолідарності" в понеділок.

Політик також зазначив, що після окупації Криму та частини Донбасу Росією стала очевидною необхідність реформування Ради безпеки ООН.

"Якщо постійний член РБ ООН здійснює агресію, як Росія в Криму та на Донбасі, він не повинен володіти правом вето у питаннях, що стосуються цього напряму світової безпеки. Я хотів би нагадати, що СРСР був виключений із Ліги націй, адже він був країною-агресором. У нас є прецедент міжнародного права в такій ситуації", - вважає п'ятий президент України.

Порошенко висловив переконання, що новообраний президент США Джо Байден щиро прагнутиме до відновлення і зміцнення міжнародних інститутів, підвищення трансатлантичної солідарності та збільшення ефективності НАТО.

"Я впевнений, що Джо Байден – це той світовий лідер, який дуже потужно впливатиме на країни, що порушують міжнародні домовленості та міжнародне право. Джо Байден – це абсолютний професіонал у міжнародних відносинах, який повністю розуміє важливість України для світової безпеки", - зазначив Порошенко.

"У мене є дуже великі сподівання, що відносини між США та Україною будуть посилені – від стратегічного партнерства до союзництва. Я пропоную повернутись до ідеї укладення безпекової угоди між нашими країнами, щоб пліч-о-пліч захищати демократію, свободу та наші спільні цінності", - наголосив він.

Політик висловив упевненість, що ефективна міжнародна взаємодія, єдність і солідарність дуже важливі.

"Немає кращої стратегії боротьби проти Росії, ніж підтверджувати нашу єдність та рішучість. Ми маємо дати чітко зрозуміти, що для агресора цей злочин буде мати дуже велику ціну. Саме це – ми впевнені – є найкращою гарантією для безпеки, міжнародного права та демократичного світопорядку", - резюмував Порошенко.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

Структури ЄС прагнуть розпочати 25 червня переговори про вступ України до союзу - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА