17:33 10.07.2018

Нардеп від БПП розповіла в Берліні європейським партнерам про ризики реалізації проекту "Північний потік-2"

2 хв читати
Нардеп від БПП розповіла в Берліні європейським партнерам про ризики реалізації проекту "Північний потік-2"

У Берліні в рамках щорічного засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ 9 липня відбувся окремий захід, присвячений питанню проекту "Північний потік-2" та можливих наслідків його реалізації в контексті безпеки. Серед учасників – народні депутати України.

Як зазначила нардеп від фракції "Блок Петра Порошенка" Ольга Бєлькова, основні побоювання в контексті реалізації проекту "Північний потік-2" стосуються не тільки можливого значного зменшення надходжень від транзиту природного газу територією України (що щорічно становитиме близько $2-3 млрд), але й питань безпеки. На її переконання, це питання зачіпає не тільки Україну, а й країни Європи.

"У разі завершення будівництва газопровід "Північний потік-2" разом з його попередником "Північним потоком-1" забезпечуватимуть транспортування 80% всього газу з Росії в Європу, тому цілком очевидно, що цей транспортний коридор набуває особливого стратегічного значення для Російської Федерації і, можливо, потребує особливих заходів "захисту" з боку цієї держави, застосування яких ми вже мали можливість спостерігати на сході України і в окупованому Криму. Тому це викликає занепокоєння певних країн Балтійського регіону щодо потенційних наслідків такого важливого геополітичного кроку", - наводить позицію О.Белькової прес-служба БПП.

На її думку, проект, який його прихильники намагаються подати як суто економічний, насправді є політичним проектом, який підтримують політики-лобісти в Європі.

О.Белькова також вважає, що будівництво "Північного потоку-2" посилить стратегічне панування РФ в Європі, давши змогу і надалі проводити політику "розділяй і володарюй" за допомогою використання газового питання.

Зважаючи на ситуацію, нардеп закликала європейських партнерів активно долучатися до обговорення питання будівництва "Північного потоку-2" на різних рівнях, зокрема в Європейському парламенті, серед іншого у вивченні питання відповідності проекту вимогам Третього енергетичного пакета і принципам забезпечення енергетичної та національної безпеки країн ОБСЄ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна експортувала морським коридором 50 млн т вантажів, відправивши 1737 суден - Мінвідновлення

"Укренерго" продовжило до кінця доби застосування лімітів енергоспоживання

Доходи загального фонду держбюджету в травні трохи знизилися до 151,6 млрд грн

Diia.City United закликала уряд прискорити запровадження е-бронювання та збільшити термін броні до 12 місяців

РФ завдала ударів по енергооб'єктах у п'яти областях, можливі зміни в обмеженні електропостачання - Міненерго

Націоналізовано активи компанії, пов'язаної з російським букмекером, на суму понад 1,8 млрд грн

Аграріям із чинною бронню на мобілізацію автоматично пролонговано її на 1 місяць

"Укренерго" запроваджує ліміти споживання на перший день літа з 18:00 до 23:00

"Укренерго" попереджає про ймовірне повернення до обмежень е/е через можливий дефіцит

Кабмін встановив із 1 червня тариф на е/е для населення в 4,32 грн/кВт-год - перший заступник голови енергокомітету Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА