12:39 18.06.2019

П'ять партій мають реальні шанси пройти до ВР, ще одна балансує на межі з урахуванням похибки

2 хв читати
П'ять партій мають реальні шанси пройти до ВР, ще одна балансує на межі з урахуванням похибки

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися найближчої неділі, то до парламенту пройшли б партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Батьківщина", "Європейська солідарність", і хороші шанси є у партії "Голос", свідчать результати ролінгового дослідження, проведеного Центром "Соціальний моніторинг" та Українським інститутом соціальних досліджень ім. О.Яременка.

Згідно з оприлюдненими на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок даними, "Слугу народу" готові підтримати 47,5% респондентів серед тих, хто визначився, і голосуватиме, "Опозиційну платформу - За життя" - 11%, ВО "Батьківщина" - 8,7%, "Європейську солідарність" - 8,3% опитаних, "Голос" - 5,3%.

З урахуванням похибки вибірки також мають шанси подолати прохідний бар'єр у 5% партія "Сила і честь" з підтримкою 3,9% голосів відповідно.

При цьому порівняно з даними за попередній період рейтинг "Слуги народу" і "Голосу" зріс, а інших лідируючих партій дещо знизився.

За "Громадянську позицію" Анатолія Гриценка готові голосувати 2,9% респондентів серед тих, хто визначився, і має намір голосувати, за Радикальну партію Олега Ляшка - 2,4%, за "Об'єднання "Самопоміч" - 2,2%, "Опозиційний блок - Партію миру та розвитку" - по 1,7%, ВО "Свобода" - 1,5%. Решта партій набрали б менше ніж 1% голосів опитаних.

Якби парламентські вибори відбувалися найближчої неділі, то 44,5% опитаних точно мають намір голосувати, а 38,8% - скоріше мають намір голосувати. 6,1% точно не голосуватимуть і ще 6% швидше не голосуватимуть.

Серед усіх опитаних респондентів за "Слугу народу" готові голосувати 40,4% за "Опозиційну платформу - За життя" - 9,3%, "Батьківщину" - 7,5%, "Європейську солідарність" - 7,1%, "Голос" - 4,5%, "Силу і честь" - 3,3%, "Громадянську позицію" - 2,4%.

Ролінгове дослідження передбачає проведення основного опитування і періодичних (похвильових) оновлень бази даних опитування шляхом заміни частини анкет на новіші. Хвиля ролінгу - часовий проміжок збору нових даних для оновлення бази. Кожна хвиля реалізується на однакових за своїми параметрами вибірках респондентів, при цьому самі респонденти у вибірці щоразу нові. Вибірка кожної хвилі ролінгу є зменшеною копією загальної вибірки.

Під час основного опитування 15-19 травня було опитано 2 тис. 121 респондента віком від 18 років із 24 областей і Києва, вибірка репрезентативна за статтю, віком і типом населених пунктів. Похибка вибірки 1,2-2,2%.

Під час першої хвилі ролінгу 24-31 травня було замінено 250 анкет. Похибка вибірки не перевищує 2,2%. Під час другої хвилі 1-7 червня було опитано 1670 респондентів у всій Україні (замінено 1000 анкет). Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Порошенко везе на фронт 2 тисячі денних та нічних FPV-дронів і "Мавіків"

Нетаньягу заявив, що намір Іспанії, Ірландії та Норвегії визнати Палестину надихне ворогів Ізраїлю

Бельгія, яка головує в Євросоюзі, має намір до кінця червня розпочати переговори про вступ Молдови та України до ЄС

Ізраїль відкликає своїх послів із Норвегії та Ірландії для термінових консультацій через рішення визнати Палестину державою

Геращенко має намір звернутися до Мецоли у зв'язку з проявом сексизму з боку спікера Ради

Участь Індії в Саміті миру може спонукати Китай також узяти в ньому участь - нардеп

Президент Румунії візьме участь у Саміті миру у Швейцарії - Зеленський

У ЄС погодили план із використання доходів від заморожених активів РФ для допомоги Україні

Німеччина може підтримати американський план допомоги Україні на $50 млрд - ЗМІ

Автор законопроєкту про демографічні податки його відкликає - нардеп Железняк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА