13:12 12.07.2018

НАТО і Україна закликають РФ вивести війська з українських територій, підтримують "Нормандський формат" і виконання Мінських угод

2 хв читати
НАТО і Україна закликають РФ вивести війська з українських територій, підтримують "Нормандський формат" і виконання Мінських угод

НАТО і Україна підтверджують заклик до Росії вивести війська з українських територій, висловлюють підтримку "Нормандського формату" і необхідності виконання Мінських угод для врегулювання ситуації на Донбасі, зазначено в заяві щодо відносин Україна-НАТО.

"Союзники і Україна підтверджують свою підтримку врегулювання конфлікту дипломатичними засобами відповідно до Мінської угоди і вітають зусилля" Нормандського формату "", - йдеться в заяві, ухваленій на саміті лідерів країн Альянсу в четвер у Брюсселі.

НАТО і Україна закликали Росію вивести свої сили і припинити політичну, фінансову і військову підтримку НЗФ на Донбасі.

Керівники НАТО і України наголосили, що забезпечення всеосяжного припинення вогню, виведення важкого озброєння, ефективний моніторинг і контроль з боку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, виведення формувань, які підтримує Росія, і важкої військової техніки, а також роззброєння НЗФ залишаються першими необхідними кроками для деескалації конфлікту на Донбасі.

"Союзники і Україна занепокоєні спробами Російської Федерації ще більше дестабілізувати ситуацію в Україні, зокрема й погрозами застосування сили, дезінформацію, кібератаки, енергетичний шантаж і втручання в суверенні інституційні та виборчі процеси України. Вони закликають Росію відмовитися від таких дій", - наголошується в заяві.

Крім того, офіційний Київ і країни-члени НАТО вимагають від Росії забезпечити доступ для моніторингових організацій на територію Криму.

"І звільнити українських в'язнів і заручників, затриманих у Росії, Криму і на сході України", - наголошується в документі.

Лідери країн НАТО і України також висловили занепокоєння з приводу застосування тортур і переміщення українських громадян до в'язниць на території Росії.

"Мілітаризація Росією Криму, Чорного моря та Азовського моря створює додаткові загрози незалежності України і підриває стабільність у ширшому регіоні", - наголошується в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА