08:04 10.09.2019

Британський парламент відмовився від пропозиції Джонсона про дострокові вибори

2 хв читати
Британський парламент відмовився від пропозиції Джонсона про дострокові вибори

Члени палати громад Великої Британії вдруге за останні дні проголосували проти проведення дострокових виборів в країні, повідомляють у вівторок британські ЗМІ.

На підтримку дострокових виборів, які пропонувалося провести 15 жовтня, виступили 293 присутніх депутати, проти - 46. Однак багато депутатів 650-місного парламенту вирішили не голосувати ні за, ні проти. Для того, щоб пропозицію прем'єр-міністра Бориса Джонсона було схвалено, її повинні були підтримати не менше двох третин членів палати громад, проте такого результату досягти не вдалося.

Минулого тижня парламент також відкинув аналогічну пропозицію уряду.

Джонсон пропонував повести вибори 15 жовтня - до наміченого на 31 жовтня крайнього терміну виходу країни з ЄС.

Перед голосуванням опозиційні партії Великої Британії попереджали, що не мають наміру підтримувати пропозицію прем'єра Бориса Джонсона про дострокові вибори.

Одразу після голосування про вибори британський парламент йде на перерву до 14 жовтня. Знову проголосувати з питання дострокових виборів депутати зможуть лише після повернення, в результаті, тепер дострокові вибори у Великій Британії можна буде провести не раніше кінця листопада, тобто вже після передбачуваної дати виходу Великої Британії з ЄС 31 жовтня.

Пропозиція Джонсона про вибори вже виносилася на голосування 5 вересня. Як і цього разу, тоді Джонсону було необхідно заручитися підтримкою двох третин членів палати громад. У підсумку 5 вересня вона набрала тільки 298 голосів, на 136 менше, ніж було потрібно.

Джонсон вважає, що Велика Британія має потребу в дострокових виборах через те, що йому не вдалося перешкодити парламенту проголосувати проти виходу з ЄС без угоди з Брюсселем, зазначають ЗМІ. Сам прем'єр неодноразово заявляв, що він усіма силами буде боротися за укладання угоди з ЄС, але не виключив, що готовий на Brexit без угоди.

У понеділок королева Британії Єлизавета II підписала закон, який відкладає вихід країни з ЄС у разі, якщо до 31 жовтня 2019 року не підписано угоду з Брюсселем.

Відповідно до закону, прем'єр країни Борис Джонсон повинен попросити ЄС перенести крайній термін Brexit на 31 січня 2020 року. Мета цього заходу - уникнути "жорсткого" виходу з ЄС - без двосторонньої угоди з Брюсселем.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Саміті миру мають узяти участь так багато держав, як тільки можливо - президент Фінляндії

У 2024 р. спільна військова допомога країн Північної Європи становитиме EUR6 млрд - Зеленський

Саміт НАТО не стане продуктивним без вирішення питання запрошення України до організації - Зеленський

Серед повернутих із російського полону шестеро жителів Харківщини - Синєгубов

У Харкові вже 6 жертв внаслідок нічних ворожих ударів

Від початку доби на лінії фронту відбулося 42 бойових зіткнення - Генштаб ЗСУ

Мінветеранів і НВМК розробили інструкції щодо поховання військовослужбовців, УБД та учасників Революції гідності

Зеленський візьме участь у конференції з безпеки в Сінгапурі - ЗМІ

Україна та ще 17 країн-учасниць Договору про Антарктику заблокували надання Білорусі статусу консультативної сторони - Міносвіти

МОБІЛІЗАЦІЯ ПІСЛЯ УХВАЛЕННЯ ЗАКОНУ ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ ЗБІЛЬШИЛАСЯ - ЗЕЛЕНСЬКИЙ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА