13:28 26.10.2018

46% українців вважають, що встановлення миру на Донбасі залежить від Порошенка, 43% - що від Путіна - опитування

2 хв читати
46% українців вважають, що встановлення миру на Донбасі залежить від Порошенка, 43% - що від Путіна - опитування

46% українців вважають, що встановлення миру на Донбасі залежить від особисто президента України Петра Порошенка, 43% вважають, що це питання залежить від президента РФ Володимира Путіна.

Згідно з даними опитування, проведеного у вересні 2018 року КМІС на замовлення громадської організації "Детектор медіа", 30,4% опитаних сказали, що встановлення миру на Донбасі залежить загалом від української влади, 16,5% - що загалом від російської влади, 10,4% - від влади так званих ДНР і ЛНР, 10,3% - від "задоволення інтересів політиків на війні", 7,6% - від країн Заходу.

"Навіть на заході та в центрі (України - ІФ) приблизно однакова кількість людей покладає відповідальність на Петра Порошенка та Володимира Путіна й водночас більше на українську владу загалом, ніж на російську владу", - зазначають соціологи.

При цьому лише 13,1% респондентів вважають, що РФ зацікавлена у встановленні миру на Донбасі, не згодні з цим 56,6%, а ще 30,3% не визначилися зі своєю думкою.

Лише 13,8% українців вважають, що українська влада має іти на поступки В.Путіну для досягнення миру, 53,3% з цим не згодні. Лише 17,6% громадян України згодні з тим, що для миру треба жертвувати територіями й "частиною незалежності" держави, 56% так не вважають.

"Причому несподівано, що із заходу на схід зменшується кількість тих, хто готовий іти на жертви територіями/незалежністю заради миру - з 23% до 10%", - зазначають соціологи.

У питаннях інформації про ситуацію на Донбасі більшість опитаних довіряють насамперед волонтерам (26,8%), спікерам Збройних сил України (23%) і жителям прифронтових територій (19%). Далі йдуть українські державні ЗМІ (13,7%) українські блогери (11,4%), українські приватні ЗМІ (10,4%).

Опитування проводилося за фінансування Міністерства закордонних справ Данії ("Даніда"). Польовий етап тривав з 8 по 23 вересня. Загалом було опитано 2026 респондентів, що живуть у всіх областях України та в Києві (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, контрольованій українською владою.

Опитування проводилося методом особистих інтерв'ю з використанням планшетів у домогосподарствах проживання респондентів. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3,3% для показників, близьких до 50%; 2,8% для показників, близьких до 25 або 75%; 2,0% для показників, близьких до 12 або 88%; 1,4% для показників, близьких до 5 або 95%; 0,7% для показників, близьких до 1 або 99%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА