09:50 25.11.2020

У Києві відкрилася фотовиставка про історію життя німкені, яка переїхала в Україну після Першої світової та загинула в радянському таборі

2 хв читати

Фотовиставка "Біль нащадків", присвячена історії життя німкені Магди Хоманн, яка вирушила слідом за коханим в Україну після Першої світової війни та загинула в ГУЛАГу, відкрилася в Києві.

"Ми цим проектом хотіли передати справжню картину життя, і мовою чорно-білої та кольорової фотографії - справжню картину кохання, справжню картину страждання жінки Магди Хоманн, яка закохалася в колишнього військовополоненого Першої світової війни українця Олексія Кучинського. Але за це її сім'я відреклася від неї, і без жодного документа молода фрау залишає Німеччину, вирушаючи з коханим в Україну", - розповіла керівник громадського об'єднання "Лейпцігський дім" Лариса Комарова на презентації виставки в Києві у вівторок.

За її словами, Хоманн довелося стикнутися в Україні з такими випробуваннями, як Голодомор, смерть чоловіка навесні 1934 року, сталінські репресії 1937-1938 рр., Друга світова війна, наступ Німеччини на Україну, участь у війні її синів проти її братів і племінників.

"Усе це реальні факти життя німкені Магди Хоманн, якій так і не вдалося уникнути жахів сталінського ГУЛАГу, і в 1944 році її заарештували через національну приналежність із клеймом "ворог народу", - розповіла Комарова.

Вона зазначила, що Хоманн загинула в ГУЛАГу, а її сини повернулися з війни живими.

"Він (Сергій Сай-Боднар, правнук Магди Хоманн - ІФ) відкрив правду про свій рід, і через важку трагічну долю своєї німецької прабабусі, яка волею долі опинилася в Україні, він показав долю кожної української жінки, селянина, який пройшов через колективізацію, Голодомор, Другу світову війну, репресії, депортації. Тому ми були одержимі реалізацією цього проекту, щоб засвідчити цю історію про справжнє життя у важкі роки", - сказала заступник голови Ради німців України, керівник Центру німецької культури "Відерштраль" Людмила Коваленко-Шнайдер.

Історично-документальну фотовиставку "Біль нащадків" організував Центр німецької культури "Відерштраль" спільно з громадською організацією "Лейпцігський дім" за інформаційної підтримки українського національного інформаційного агентства "Укрінформ", в приміщенні якого вона відбувається.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Львівській області ворожі ракети уразили три об'єкти критичної інфраструктури, постраждали чотири людини

У Вінницькій області на об'єкті критичної інфраструктури виникла пожежа від падіння уламків збитого БПЛА

Від початку року російські війська захопили 752 кв.км території України - ISW

Знайдено ще одного загиблого внаслідок нічної ракетної атаки на Харків 31 травня

Унаслідок ворожих атак за добу постраждали понад 60 цивільних осіб, серед них щонайменше дев’ятеро дітей - Клименко

Російська армія за добу 23 рази обстріляла прикордонні райони Чернігівської та Сумської областей

Усіх постраждалих у результаті ранкового ракетного удару по Балаклії госпіталізовано у стані середньої тяжкості

Убито двох і поранено вісьмох людей унаслідок російської атаки Донецької області - поліція

У Хмельницькій області вночі збито один безпілотник типу "Shahed"

У результаті ворожого обстрілу в Запоріжжі пошкоджено 20 будинків і заклади соцсфери

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА