20:03 10.04.2019

Порошенко про компенсацію Коломойському за націоналізацію ПриватБанку: Суди першої інстанції нереформовані, там може відбуватися що завгодно

3 хв читати
Порошенко про компенсацію Коломойському за націоналізацію ПриватБанку: Суди першої інстанції нереформовані, там може відбуватися що завгодно

Нереформовані українські суди першої інстанції можуть присудити компенсацію колишньому власнику Приватбанку Ігорю Коломойському в зв'язку з націоналізацією банку, допускає президент України Петро Порошенко.

"У нас величезна кількість судів щодо ПриватБанку. Причому левова частка перебуває в нереформованих судах першої інстанції. Тому що коли ВККС і Вища рада правосуддя були зайняті формуванням Вищого антикорупційного суду, звісно, перезавантаження судів першої ланки дуже затрималося. І на сьогодні вони де-факто не реформовані. На жаль, там може відбуватися що завгодно", - сказав він в інтерв'ю радіо "НВ" у середу, відповідаючи на запитання щодо можливості рішення суду про компенсацію.

Глава держави зазначив, що напередодні націоналізації банку були ризики для понад 20 млн громадян, які мали вклади й рахунки в банку. За його словами, це питання національної безпеки.

П.Порошенко пояснив, що через ситуацію в ПриватБанку збитки держави сягнули від 150 до 180 млрд грн.

"Якщо ви допускаєте, що в цих умовах Петро Порошенко має налагодити відносини через шантаж президента щодо так званої медійної атаки - з боку каналу "1+1", - ніхто й ніколи президента шантажувати не буде. Й нічого спільного з журналістикою діяльність цього каналу зараз точно не має", - заявив президент України.

Відповідаючи на запитання про те, чи не є шантажем висунення кандидатом у президенти шоумена Володимира Зеленського, якого пов'язують з І.Коломойським, П.Порошенко сказав: "Ні. Я вважаю, що це - питання національної безпеки".

Як повідомлялося, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були І.Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. Нині сторони провадять судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях.

Наприкінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов І.Коломойського і Triantal, що є власниками відповідно 41,6572% і 16,5748% акцій ПриватБанку, про визнання нечинним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року. Cуд також задовольнив клопотання позивачів і вимагав у відповідачів - Мінфіну, Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) і державного Укргазбанку - надати до 26 березня цей договір купівлі-продажу.

Минулого тижня Окружний адміністративний суд Києва також оголосив перерву до 18 квітня у справі за іншим позовом І.Коломойського про націоналізацію ПриватБанку - до Нацбанку України, ФГВФО, Кабінету Міністрів і Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Згідно з базою судових рішень, провадження у цій адміністративній справі було відкрито ухвалою суду від 14 червня 2017 року. До справи як треті особи також залучені ПриватБанк і Мінфін.

Крім того, Господарський суд Києва оголосив перерву до 16 квітня у справі за позовом І.Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання нечинним договору купівлі-продажу банку від 21 грудня 2016 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна визнає і Ізраїль, і Палестину - Зеленський

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

Санкції країн G7 і ЄС проти РФ і КНДР за постачання зброї були скоординованими

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА