10:07 06.04.2018

Великий договір не розірвано, оскільки в ньому РФ визнає територіальну цілісність України - Климпуш-Цинцадзе

2 хв читати
Великий договір не розірвано, оскільки в ньому РФ визнає територіальну цілісність України - Климпуш-Цинцадзе

Великий договір про дружбу і співпрацю з РФ досі діє, тому що в ньому РФ визнає територіальну цілісність України, пояснила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Акт про дружбу і співробітництво досі діє саме тому, що там Росія визнає повністю нашу територіальну цілісність і Росія там зазначає про ненапад на українську державу. І поведінка РФ протягом цих чотирьох років - це (його - ІФ) є прямим порушенням", - пояснила І.Климпуш-Цинцадзе в ефірі "5 каналу" в четвер увечері.

На запитання ведучого, чи дійсно Україна повинна визначитися до листопада, коли закінчується термін дії цієї угоди, чи продовжувати її, вона відповіла, що відповідна дискусія триває від початку агресії РФ в Україні. "Ми зараз маємо базу, яку ми можемо використовувати в наших судових позовах проти РФ, посилаючись, зокрема, не тільки на порушення міжнародних багатосторонніх угод з боку РФ, а безпосереднє порушення двосторонньої угоди - так званого великого договору між Україною і Росією", - сказала віце-прем'єр.

При цьому вона зазначила, що, "очевидно, час його минає", проте договір може бути автоматично оновлено, якщо сторони дійдуть такої згоди. Політик також наголосила, що "тут може бути серйозна гра РФ, і вона теж може маніпулювати тим, як вона поводиться з точки зору цієї угоди".

"Коли працювала в парламенті, я пропонувала скасувати окремі статті в цій угоді, і це було можливим. Є різні механізми, є різні способи, якими можна діяти, і зараз, очевидно, наші дипломати і юристи, оцінюють ризики й можливості того, як саме можна буде діяти", - сказала І.Климпуш-Цинцадзе.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туреччина підтримала надання Україні зброї, але виключила участь НАТО у війні

Китай підтвердив відмову брати участь у Глобальному саміті миру і заявив, що буде "продовжувати на власний розсуд просувати мирні переговори"

МЗС України засудило недружні заяви прем'єр-міністра Грузії про Революцію гідності

Соцопитування: лише 29% опитаних українців довіряють Раді, громадяни хочуть, щоб парламент більше опікувався питаннями оборони та безпеки

У складі нової Єврокомісії Угорщина не отримає портфеля з питань розширення та політики сусідства - ЗМІ

США розраховують визначитися з наступником Столтенберга до саміту НАТО

Грузинський закон про іноагентів суперечить цінностям ЄС і викликає жаль у Євросоюзі - заява

Стефанчук: Згідно з Конституцією Зеленський буде президентом до вступу на посаду новообраного президента

Рада ЄС оголосила пріоритети Євросоюзу у сфері безпеки й оборони, серед головних цілей – підтримка України

Стефанішина обговорила зі Столтенбергом очікування і підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА